w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 444
Wszystkich postów: 938191
Wszystkich tematów: 138565

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7809 dni

ChrisPC RAM Booster 7.24.0610


ChrisPC RAM Booster to program, który monitoruje, kontroluje, defragmentuje i uwalnia zasoby pamięci RAM, dzięki czemu jest ona wykorzystywana bardziej optymalnie. Często winę za spadek wydajności działania naszego PC ponosi brak wolnej fizycznej pamięci RAM, przez co system, rozmaite aplikacje czy gry komputerowe muszą korzystać z pamięci wirtualnej oraz pliku wymiany/stronicowania, który jest dostępny na dysku twardym. Niestety, odczyt/zapis danych z/do pliku wymiany jest znacznie wolniejszy niż podobne operacje wykonywane na pamięci fizycznej i doświadczamy w takim wypadku ogólnego obniżenia wydajności działania komputera. ChrisPC RAM Booster odbiera pamięć RAM procesom mało aktywnym i niepriorytetowym, po czym przydziela ją dla procesów (aplikacji, gier, systemu) właśnie uruchamianych czy bardziej wymagających. Procesy, którym odebrano pamięć fizyczną, muszą w takiej sytuacji zadowolić się plikiem wymiany. Gdy program wykryje, że wykorzystanie RAM przekroczyło zdefiniowaną w ustawieniach granicę, automatycznie stara się uwolnić określoną przez nas ilość pamięci. Przeprowadzana jest także defragmentacja RAM.

Narzędzie może uwalniać pamięć automatycznie, a także na żądanie użytkownika (poprzez przycisk w oknie startowym albo ikonkę programu wyświetlaną w zasobniku systemowym Windows). ChrisPC RAM Booster zwraca uwagę na aktualny poziom wykorzystania procesora, tak aby operacja uwalniania RAM nie odbierała resztek wydajności i tak już obciążonemu CPU, co skutkowałoby spadkami w szybkości działania systemu, aplikacji czy gier.

W oknie startowym programu wyświetlane są informacje o ilości aktualnie używanej i wolnej pamięci (wyniki w postaci tekstowej oraz w formie prostego wykresu graficznego), a także procencie bieżącego wykorzystania procesora. Pod informacjami umieszczono przycisk manualnego uwalniania pamięci RAM. Oprócz tego w oknie głównym znajdziemy kilka przycisków i odnośników, które pozwolą na wywołanie ustawień aplikacji, przeprowadzenie testów wydajności i stabilności pamięci, a także zapoznanie się ze statystykami jej wykorzystania, aktualizowanymi w czasie rzeczywistym. Po zamknięciu okna głównego, program nadal funkcjonuje w tle jako usługa. Zarówno przy otwartym interfejsie aplikacji, jak i w trybie zminimalizowanym, w zasobniku systemowym wyświetlana jest odpowiednia ikonka, która graficznie przedstawia stopień wykorzystania pamięci oraz pozwala na jej manualne uwolnienie. Warto dodać, że program działa także w systemach serwerowych Windows, niezależnie od tego, czy administrator lub użytkownik serwera pozostaje zalogowany, i czy aktualnie ktoś obsługuje serwer.

W podstawowych ustawieniach narzędzia możemy podać górną granicę ilości pamięci, po której przekroczeniu rozpocznie się proces uwalniania, jak również wybrać ilość RAM zwalnianą w takiej sytuacji. Ustawienia zaawansowane pozwalają na aktywację funkcji uwalniania pamięci tylko w wypadku, gdy użycie procesora nie będzie wyższe od podanego przez nas limitu, a także na zdefiniowanie czasu przerwy pomiędzy kolejnymi operacjami uwalniania RAM (w minutach), która jest potrzebna na odzyskanie standardowej wydajności CPU i dysku twardego po defragmentacji pamięci. W tej samej sekcji ustawień zdecydujemy również o nieuwalnianiu RAM, w wypadku gdy używamy laptopa zasilanego tylko za pomocą baterii, wstrzymaniu pracy narzędzia podczas korzystania z aplikacji lub gry uruchomionej w trybie pełnoekranowym, automatycznym starcie ChrisPC RAM Booster wraz z rozruchem Windows, a także wyświetlaniu animowanej ikonki programu w zasobniku systemowym oraz o jej kolorach.

Interfejs graficzny narzędzia wygląda dość przyzwoicie. Obsługa ChrisPC RAM Booster jest intuicyjna, mniej zaawansowani użytkownicy nie powinni mieć specjalnych trudności w opanowaniu wszystkich funkcji programu. Warto zachować jednak pewną ostrożność i przy konfiguracji ustawień najpierw zapoznać się z plikiem pomocy wbudowanym w aplikację.

Uwaga!
Narzędzie działa również w systemach Windows Server 2003, 2008 i 2012.

Ograniczenia!
Wersja Trial pozwala na korzystanie z programu przez 14 dni, później należy nabyć licencję na pełną wersję narzędzia za pośrednictwem witryny producenta.

Wymagania!
Wymagany jest Internet Explorer w wersji 7 lub wyższej.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (8 głosów)

Strefa Download programu
ChrisPC RAM BoosterChrisPC RAM Booster 7.24.0610
Wersja stabilna
3.55 MB | 2024-06-10

Ilość pobrań: 1166 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (0)
ChrisPC RAM Booster