w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 213
Wszystkich postów: 904658
Wszystkich tematów: 127655

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7092 dni

Reduce Memory 1.1


Reduce Memory – miniaturowy program, który na żądanie stara się zwolnić jak najwięcej pamięci RAM, aby przyśpieszyć działanie komputera (usuwa z pamięci elementy, które przechowywane są w niej tymczasowo i nie są niezbędne do dalszego działania systemu). W praktyce rzeczywiście jest to skuteczna metoda, jednak jeśli tylko dysponujemy odpowiednio dużą ilością pamięci, zarządca systemu operacyjnego i tak ponownie zapełni zwolnioną lukę danymi, które w przyszłości mu się przydadzą. Opisywana aplikacja jest zatem dobrą propozycją głównie dla użytkowników leciwego sprzętu z małą ilością pamięci RAM.

Co istotne, obsługa programu jest tutaj absolutnie banalna, bowiem sprowadza się do dwukrotnego kliknięcia na ikonie programu, którą dla wygody warto umieścić choćby na pulpicie. Program nie posiada własnego interfejsu graficznego, ani w żaden sposób nie sygnalizuje, że zadziałał poprawnie. Aby zaobserwować skuteczność wykonywanych przez niego działań, najlepiej jest uruchomić wpierw systemowy Menadżer Zasobów, w nim wyświetlić zawartość pamięci operacyjnej, następnie uruchomić dwuklikiem opisywany program i ostatecznie zaobserwować zmiany na wykresie. Trzeba przyznać, że całość działa bardzo szybko i w skrajnych przypadkach z pewnością przełoży się na niemal natychmiastowy, a przede wszystkim zauważalny wzrost wydajności, szczególnie, jeśli mówimy o starszym sprzęcie.

Warto zwrócić uwagę, iż brak interfejsu graficznego w programie z jednej strony jest rozwiązaniem ułatwiającym pracę, ale nie zapominajmy, że jednocześnie przekłada się na zmniejszenie zapotrzebowania na pamięć operacyjną. Tym samym aplikacja sama sobie „pomaga” przeprowadzić odpowiednie działania na zawartości pamięci RAM.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Reduce MemoryReduce Memory 1.1
Wersja stabilna
0.29 MB | 2016-07-15

Ilość pobrań: 314 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Reduce Memory