w
googluj

Virtual DJ Studio 8.2.2


Virtual DJ Studio to program pełniący rolę wirtualnej konsoli do miksowania muzyki, w tym również wykonywania piosenek karaoke. Aplikacja oferuje maksymalnie siedem linii dla poszczególnych utworów. Każda z nich ma typowe dla miksera funkcje: kontrolę głośności, wyciszanie, ustawienie przenikania pomiędzy utworami, trigger, equalizer itp.

Do wszystkich linii możliwe jest dodawanie piosenek przeznaczonych pod karaoke i zmienianie ich ustawień (np. pitch, tempo utworów). Przewidziano także specjalne okno, które wyświetla na ekranie związaną z karaoke prezentację graficzną.

Program potrafi obsługiwać dwie karty dźwiękowe naraz. Można dowolnie używać którejś z linii na wybranej karcie, co pozwala na jednoczesne granie muzyki i odsłuchiwanie w słuchawkach innych utworów, dopasowywanie rytmów i dźwięków ścieżek (funkcja CUE), a także daje większe możliwości przy użyciu miksera zewnętrznego. W przypadku laptopów, które często mają słabe urządzenia dźwiękowe, możliwość wybrania dodatkowej karty, podłączonej np. przez USB, wpłynie korzystnie na jakość muzyki.

Aplikacja obsługuje pliki MP3 oraz WAV, jak również i playlisty. Jeżeli chodzi o utwory karaoke, program umożliwia odtwarzanie specjalnych MP3 z dodatkiem .CDG, oprócz tego wczytuje także muzykę bezpośrednio z archiwów ZIP. Przy tym wszystkim nie tworzy żadnych plików tymczasowych, jak robią niestety inne aplikacje. Virtual DJ Studio jest jedynym programem, który potrafi przeszukiwać grany w danej linii utwór (w formacie MP3 lub ZIP), bez tracenia synchronizacji w pozostałych odtwarzanych nagraniach.

W związku z obsługą karaoke, aplikacja posiada modyfikowalną listę osób, które mają wziąć udział w zabawie oraz spis wykonywanych przez nie utworów. Można je łatwo przydzielać do wykonawcy, zaś wszystkie nazwy podlegają edycji. Prawym przyciskiem myszy włączamy odgrywanie danego kawałka na wybranej linii, da się również dodawać piosenki do konsoli metodą przeciągnij i upuść (ta sama funkcja działa i w drugą stronę). Lista jest wyświetlana również w czasie, gdy nie są odtwarzane żadne nagrania. Osoby czekające na wykonanie piosenek mogą obserwować zmiany w kolejce uczestników (np. na drugim monitorze lub TV). Można zapisać dane określonego wykonawcy.

Interfejs graficzny ma dość staromodny styl. Okno programu jest nieco skomplikowane, ale dla ludzi zaznajomionych choć trochę z miksowaniem muzyki nie powinno nastręczać wielu trudności w obsłudze. Pod konsolą, wyposażoną w DJ-skie suwaki i przyciski, umieszczono panel przeznaczony do zarządzania karaoke. Tam właśnie znajdują się: kolejka z nagraniami i wokalistami, spis wykonawców, jak również biblioteka wszystkich utworów CDG. Oprócz tego mamy możliwość wyboru tła dla prezentacji karaoke na ekranach, czy zdefiniowania w jaki sposób mają być w niej pokazywane teksty piosenek (także synchronizacja) lub inne informacje.

Kliknięcie na konsolę prawym przyciskiem myszy pozwala na dodawanie muzyki do wybranych linii, przełączanie w nich opcji, edycję tagów danego utworu, czy zapisywanie ustawień. Po prawej od suwaków znajduje się playlista, którą można zarządzać w podobny sposób. Dodawać nagrania można także metodą przeciągania i upuszczania ikonek plików.

Główne ustawienia programu są dostępne po wybraniu przycisku Options. Można określić cechy wyświetlania konsoli (np. ilość linii muzycznych, kolory napisów), zdefiniować odpowiednio playback i przenikanie, zmienić opcje dotyczące Karaoke. Da się tam również zdecydować o użyciu dwóch kart dźwiękowych lub ustalić, która z nich będzie wykorzystywana przez program. Oprócz ustawień głównych, w oknie konsoli istnieje przycisk pozwalający na automatyczną regulację głośności – Automatic Gain Control. Także i jej opcje można zmieniać według własnych preferencji.

Virtual DJ Studio to udany mix komputerowej konsoli dla DJ’a oraz programu przeznaczonego do zarządzania karaoke. Z pewnością okaże się przydatny na rozmaitych imprezach. Po pewnym czasie nawet użytkownicy mało zaawansowani w tworzeniu muzyki tym sposobem, powinni opanować obsługę aplikacji i cieszyć się nowymi interpretacjami piosenek, czy też własnymi utworami.

Ograniczenia!
Wersja trial działa przez okres 30 dni, pełną wersję można nabyć na stronie producenta.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.4 (8 głosów)

Strefa Download programu
Virtual DJ StudioVirtual DJ Studio 8.2.2
Wersja stabilna
25.2 MB | 2024-01-28

Ilość pobrań: 2762 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Virtual DJ Studio