w
googluj

Giada 0.18.2


Giada to nowe na rynku narzędzie kierowane do wszystkich muzyków i DJ-ów, którzy poszukują minimalistycznego, prostego w obsłudze i jednocześnie funkcjonalnego rozwiązania do obsługi sampli (próbek) lub instrumentów MIDI, w szczególności podczas występów na żywo. Program pozwala łatwo obsługiwać poszczególne próbki na przykład za pomocą klawiatury, oferując przy tym wiele trybów odtwarzania, wykorzystanie pętli i możliwość stosowania efektów. Pomimo, że na obecnym etapie aplikacja pozostaje w początkowej fazie rozwoju, działa stabilnie, przez co można z powodzeniem wykorzystywać ją nie tylko do amatorskich zastosowań.

W najprostszych przypadkach obsługa programu sprowadza się do wskazania interesujących nas ścieżek oraz przypisania im skrótów klawiaturowych, którymi będą one uruchamiane. Taka konfiguracja nie zajmie dłużej niż kilka minut i pozwoli sprawnie rozpocząć występ. Producent programu zwraca uwagę na fakt, iż aplikacja wykorzystuje jedne z wydajniejszych algorytmów obliczeniowych, mogąc zaoferować tym samym dobrą jakość dźwięku bez zbędnych opóźnień. Dodatkowym atutem jest otwartość kodu programu. Dzięki temu każdy zainteresowany programista może przyczynić się do dalszego rozwijania projektu, a bardziej zaawansowani użytkownicy przeanalizować techniczną stronę funkcjonowania narzędzia, czy nawet zmodyfikować jego elementy.

Podczas korzystania z programu warto zwrócić uwagę na dość rozbudowaną i przydatną dokumentację, którą znaleźć można na stronie producenta. Przybliża ona w czytelny sposób (często poparty zrzutami ekranu) sposób funkcjonowania wybranych narzędzi w aplikacji, co może się przydać szczególnie początkującym użytkownikom, by szybciej poznać tajniki obsługi i stworzyć ciekawsze występy.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
GiadaGiada 0.18.2
Wersja stabilna
3.39 MB | 2021-09-12

Ilość pobrań: 240 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Giada