w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 447
Wszystkich postów: 937842
Wszystkich tematów: 138398

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7806 dni

One DJ Free 1.7


One DJ to program skierowany do DJ-ów i służący przede wszystkim do grania/miksowania na żywo, w tym także przy użyciu funkcji edycyjnych audio, które są dostępne w aplikacjach typu Digital audio workstation (DAW). Program pozwala na wykorzystanie nieskończonej ilości decków o dowolnej zawartości (wykresy falowe dźwięku, miksery, efekty, odtwarzacze, launchpady itd.).

Interfejs One DJ można dowolnie dostosowywać, korzystając zarówno z szablonów przygotowanych przez producenta, jak i własnych układów elementów. Wiele z obiektów otworzymy w trybie pełnego okna lub ukryjemy, gdy nie są one nam w danej chwili potrzebne. Dostępne są opcje pozwalające na zapisywanie i wczytywanie danej konfiguracji interfejsu, wraz z wszystkimi ustawieniami elementów w niej zawartych.

Aplikacja oferuje trzy rodzaje wykresów falowych dźwięku, z możliwością kontrolowania ich barw. Dostępne są funkcje pozwalające na powiększanie wykresu audio ze szczegółowością do pojedynczej próbki, dokładne synchronizowanie ścieżek, edytowanie utworów na żywo, w trakcie ich odtwarzania (wycinanie, wklejanie, zapętlanie, kopiowanie, przenoszenie, rozciąganie), zaawansowane modyfikowanie ścieżek przy użyciu siatki edycji, wykorzystanie różnego rodzaju mikserów, efektów, filtrów, przejść, korektorów, skreczy, keylocka, pętli, (również automatycznych i pętli osi czasu), a także na łatwe wprowadzanie na linię czasu markerów pozycyjnych, odpowiedzialnych za tworzenie tzw. punktów cue/hot cue.

Dzięki modularnemu systemowi przekierowywania dźwięku możemy łączyć lub pomijać wybrane funkcje danego miksera w łańcuchu audio, dystrybuować dźwięk pomiędzy wybranymi mikserami, odtwarzaczami, panelami efektów itd. Cały system przekierowań można przeglądać i dynamicznie modyfikować w specjalnym interfejsie.

One DJ wyposażono w zaawansowany eksplorator mediów, posiadający funkcje wyszukiwania utworów oraz odtwarzania muzyki nie tylko z dysku twardego, ale także z dysków sieciowych, serwerów udostępniających multimedia oraz z playlist iTunes. Wspierane są popularne formaty audio - MP3, WAV itp. W programie stworzymy playlisty, w których mogą być uwzględniane wszystkie informacje wprowadzone przez nas na liniach czasu danych ścieżek. Siatki i inne metadane są zapisywane w osobnych plikach konfiguracyjnych, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo tych informacji.

Aplikacja oferuje wsparcie dla szeregu kontrolerów MIDI/HID/OSC (także dla wielu podłączonych jednocześnie). Aktualną listę natywnie obsługiwanych kontrolerów można znaleźć tutaj. Po podłączeniu wspieranego kontrolera zostanie on automatycznie zmapowany. W razie potrzeby możemy skonfigurować mapowanie według własnych preferencji za pomocą intuicyjnej funkcji MIDI Learn, która przysłuży się również w mapowaniu kontrolerów nieobsługiwanych natywnie przez program. Mapowanie może odnosić się jedynie do wybranych kontrolerów i określonych wirtualnych urządzeń audio - nie ma konieczności tworzenia pojedynczego pliku z mapowaniem wszystkich dostępnych kontrolerów, poza tym każdy wirtualny sprzęt może obsłużyć mapowania różnych kontrolerów.

Interfejs graficzny aplikacji jest nowoczesny i przyjemny dla oka. Obsługa programu cechuje się intuicyjnością, jednak większość z jego funkcji będzie zrozumiała tylko dla DJ-ów czy użytkowników mających spore pojęcie o edycji audio, chociaż i oni mogą potrzebować pewnej ilości czasu na opanowanie możliwości One DJ. W witrynie producenta udostępniono podstawowe i bardziej szczegółowe instrukcje, a także zbiór samouczków wideo.

Ograniczenia!
Wersja Free programu posiada pewne ograniczenia w stosunku do wersji komercyjnej (Core), wersji OEM (Start) czy wersji Trial. W darmowej wersji brakuje następujących funkcji: tworzenia punktów hot cue, algorytmu skreczy w wysokiej jakości audio, edycji osi czasu i użycia na niej efektów oraz przejść i krzywych FX w trybie innym niż na żywo, wykorzystania własnych szablonów interfejsu, eksportu osi czasu do pliku audio oraz możliwości jej zapisu, tworzenia playlist (ale jest dostęp do playlist iTunes), gotowych wzorców mapowania kontrolerów, modularnego mapowania, wsparcia dla wielu kontrolerów naraz, automatycznych aktualizacji.
Pełną wersję aplikacji można nabyć za pośrednictwem witryny producenta.

Wymagania!
Minimalne wymagania:
Przynajmniej procesor Intel Core i3 i 4 GB lub więcej pamięci RAM.
Okno programu najlepiej prezentuje się w rozdzielczości 1600x900 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (3 głosów)

Strefa Download programu
One DJ FreeOne DJ Free 1.7
Wersja stabilna 32-bitowa
53.34 MB | 2015-09-16
One DJ Free 1.7
Wersja stabilna 64-bitowa
56.38 MB | 2015-05-29

Ilość pobrań: 1394 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
One DJ Free