w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 393
Wszystkich postów: 962495
Wszystkich tematów: 166778

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7785 dni
pl

XYplorer 26.00.0100


XYplorer na pierwszy rzut oka przypomina standardowy Eksplorator Windows, jednak to, co jest skryte pod różnymi przyciskami i zakładkami – czyli jego funkcjonalność – jest już znacznie bogatsze niż w przypadku narzędzia od Microsoftu. Szczególne wrażenie robi wysoki poziom jego konfigurowalności, co przy odrobinie wysiłku pozwala zmienić aplikację niemalże nie do poznania.

Po lewej stronie zamieszczono standardowe drzewo katalogów, po kliknięciu których prawym przyciskiem myszy ukazuje się dokładnie to samo menu kontekstowe co w Windowsowym eksploratorze. Pozostałą część okna zajmuje obszar przeznaczony na wyświetlanie zawartości wybranego folderu (można ustawić, by widoczne były dwa niezależne od siebie tego typu sektory). Godne uwagi są kolorowe filtry, dzięki którym od razu widać, który katalog jest katalogiem systemowym, który jest zarchiwizowany, który zaszyfrowany itd. Ponadto do każdego okienka można przypisać zakładki, a każdą zakładkę można w pewnym stopniu spersonalizować – zmienić nazwę, zobaczyć historię, ustawić jako „strefę domową”, do której będziemy mogli wracać później jednym kliknięciem, nałożyć filtry itp. Ciekawe jest również wbudowane narzędzie podglądu, dzięki któremu przejrzymy na bieżąco zdjęcia, materiały wideo czy pliki tekstowe.

Nie można też nie wspomnieć o bardzo rozbudowanym mechanizmie wyszukiwania, który umożliwia nam odnalezienie plików według wielu, wielu różnych czynników. Mowa między innymi o parametrach nazwy i lokalizacji, rozmiaru, daty, atrybutów, tagów, zawartości czy duplikatów (każdy z tych czynników można niezależnie od siebie skonfigurować). Wyszukiwanie plików nigdy nie było bardziej szczegółowe.

Domyślnie funkcjonalność aplikacji jest bardzo bogata, a po jej odpowiednim skonfigurowania może być – w zależności od potrzeb – jeszcze bogatsza lub skromniejsza, jeśli ktoś nie lubi mieć na widoku nieużywanych przez siebie opcji. XYplorer to, w skrócie rzecz ujmując, po prostu niezwykle rozbudowane narzędzie do wykonywania najważniejszych operacji na dysku.

Uwaga!
W bazie Programosy.pl znajduję się również XYplorer w darmowej wersji.

Ograniczenia!
Wersja trial pozwala na 30 dni korzystania z programu.

Spolszczenie!
Chcąc zmienić język na polski, wystarczy wejść w „Help”, wybrać „Download Language File” i następnie „Polish” (wymagane jest połączenie z Internetem).

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (10 głosów)

Strefa Download programu
XYplorerXYplorer 26.00.0100
Wersja stabilna
6.3 MB | 2024-05-24

Ilość pobrań: 1644 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (0)
XYplorer