w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 572
Wszystkich postów: 946564
Wszystkich tematów: 141374

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7837 dni

Vole Windows Expedition 3.92.9051


Vole Windows Expedition Free to program mający służyć jako alternatywa dla Eksploratora Windows. Aplikacja posiada specjalny obszar roboczy, który odpowiada za segregowanie przeglądanych partycji oraz folderów pod kątem specjalnych kategorii, nazywanych Eksploratorami. Do wyboru mamy następujące moduły – Ogólny, Nauka, Praca, Życie, Wypoczynek, Asystent, Biblioteki VMC.

W normalnym obszarze przeglądania dysku, określonym jako Fabryka Eksploratora (Explorer Factory), możemy dodawać wybrane foldery lub partycje do specyficznych kategorii z drugiego obszaru, zwanego Projektem Eksploratora (Explorer Project). Wystarczy zaznaczyć wybrany obiekt i kliknąć w ikonkę ołówka, dostępną w obu oknach eksploracyjnych trybu Factory.

Każde z okien programu to właściwie osobna karta przeglądania, za pomocą myszki i sposobu „przeciągnij i upuść” można w niej zagnieżdżać całe serie kolejnych kart lub też je z niej wyprowadzać. Wyjątek stanowi niemożność przeniesienia kart umieszczonych w obszarze Projektu do przestrzeni Fabryki Eksploratora. Program pozwoli na zadokowanie kart podstawowych Projektu lub Fabryki do boków okna głównego, co doprowadzi do jego podziału na dwa panele. Warto dodać, że wybrane okna maksymalizujemy poprzez dwukrotne kliknięcie na którejś z ich kart podstawowych.

Dzięki tak rozwiązanej eksploracji, mamy o wiele większe możliwości przeglądania zawartości naszego HDD – np. w Projekcie można umieścić kilka specjalnych Eksploratorów, zaś w nich kilka okien, z których każde może być wyposażone w wiele kart. Aplikacja jest w stanie automatycznie zapisywać całą strukturę przeglądania wraz z układem wizualnym okien. Przy ponownym uruchomieniu programu, zostanie odtworzona poprzednia kompozycja, nazywana projektem. Automatyczny zapis można włączyć w menu Advance (opcja Initialize Hibernating Scenes), domyślnie użytkownik jest jednak zmuszony do manualnego zachowywania projektu. Program pozwala na szybkie przełączanie się pomiędzy projektami, niestety wersja Free umożliwia zapisanie maksymalnie tylko dwóch takich kompozycji.

Wszystkie karty wyposażono w podgląd dokumentów oraz multimediów, który pozwala np. na odtwarzanie plików wideo lub czytanie PDF-ów. Wspierane są popularne formaty obrazów oraz nagrań audio/wideo, podgląd obsłuży także pliki Adobe Flash, PDF, DOC, XLS, PPT, pliki tekstowe, a także biblioteki multimedialne VMC (Vole Media CHM). Jeżeli chodzi o VMC, aplikacja posiada moduł dedykowany do wyszukiwania tych bibliotek w witrynach internetowych (np. w serwisach Weebly, czy Google Drive), umożliwiający także ich pobieranie na dysk. Z bardziej interesujących funkcji można jeszcze wymienić zegar zamykający aplikację po upływie określonego czasu, a także kalkulator sum kontrolnych MD5 dla dowolnego pliku.

Vole Windows Expedition Free wyposażono w dość elegancki interfejs, dostępnych jest kilka skórek graficznych, pozwalających zmienić wygląd programu na odpowiadający naszym wymaganiom. Z obsługą narzędzia powinni sobie poradzić także mało zaawansowani użytkownicy. W razie problemów, mogą oni skorzystać z pomocy, dostępnej częściowo w programie, zaś w całości na stronie producenta. Aplikacja przyda się do bardziej wydajnego przeglądania zasobów dysku twardego, pozwala na korzystanie z rozbudowanej galerii okien eksploratora, zapamiętując na stałe ich układ, hierarchię, kategorie i inne cechy, dzięki czemu użytkownik może w krótkim czasie odnaleźć wszystkie potrzebne mu dane.

Ograniczenia!
Wersja Free pozwala na zapisanie tylko dwóch projektów. O różnicach pomiędzy wersją darmową a komercyjnymi edycjami, można przeczytać na stronie producenta.

Wymagania!
Program ma dość spore wymagania sprzętowe (niestety, producent nie podaje dokładnie jakie), tak więc może zawieszać się na starszych komputerach.
Wymagane są biblioteki .NET Framework w wersji 3.5 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Vole Windows ExpeditionVole Windows Expedition 3.92.9051
Wersja stabilna
98.12 MB | 2019-06-22

Ilość pobrań: 334 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Vole Windows Expedition