w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 467
Wszystkich postów: 939015
Wszystkich tematów: 138909

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7813 dni

The Doszip Commander 3.55


The Doszip Commander to wyjątkowo prosty eksplorator plików, w którym największy nacisk położono na jego szybkość działania oraz lekkość dla systemu. Z tego powodu zastosowano w nim tekstowy interfejs, który znany jest z DOS-a, a na język programowania, w którym stworzono aplikację, Assemblera. Choć obsługa programu może się odbywać z wykorzystaniem klawiatury (jak również kombinacji klawiszowych w formie skrótów), zaimplementowano tu również obsługę myszy (wraz z przesuwaniem okienek), dzięki czemu wybieranie kolejnych funkcji w programie powinno być proste również dla mniej doświadczonych użytkowników, którzy przywykli do interfejsów graficznych.

Choć w programie znalazło się kilka ustawień oraz dodatków (na przykład narzędzie pozwalające na kompresowanie plików), swoje podstawowe zadanie, jakim jest przeglądanie zawartości dysków i folderów, aplikacja wykonuje nadzwyczaj dobrze, a przede wszystkim (zgodnie z założeniami) nadzwyczaj szybko. Główne okno programu wyświetla domyślnie dwa mniejsze, w których możliwe jest przeglądanie dwóch niezależnych lokalizacji w eksploratorze. Ułatwia to porównywanie zawartości katalogów oraz poruszanie się między nimi. Widok ten można edytować, wzbogacając go na przykład o wyświetlanie dodatkowego okienka z danymi technicznymi katalogu, który przeglądamy (ilość plików, rozmiar na dysku).

Warto dodać, iż program po uruchomieniu domyślnie wyświetla na obydwu panelach zawartość folderu, w którym znajdowała się aplikacja. W pobieranej paczce, prócz samego programu znajduje się również plik z treścią umowy licencyjnej oraz lista zmian zastosowanych w kolejnych edycjach aplikacji.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
The Doszip CommanderThe Doszip Commander 3.55
Wersja stabilna
0.25 MB | 2019-04-03

Ilość pobrań: 372 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
The Doszip Commander