w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 405
Wszystkich postów: 962330
Wszystkich tematów: 166754

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7785 dni

Rummage 0.8.1152.1 Alpha


Rummage to darmowy organizator plików różnego typu - przede wszystkim dokumentów, ale także obrazów cyfrowych, nagrań audio/wideo, plików wykonywalnych, archiwów i innych danych. Organizacja opiera się na tagach opisujących pliki. Znaczniki są automatycznie generowane na podstawie rozmaitych właściwości plików (nazwa, rozszerzenie i wiele innych). Poza tym tagi można nadawać plikom także w sposób manualny. Każdy plik oznaczymy właściwie dowolną ilością znaczników. Rummage znacznie rozszerza możliwości wyszukiwania plików, ponieważ możemy filtrować dane według wielu tagów jednocześnie. Na uwagę zasługują funkcje przechwytywania kontaktów z serwisów Facebook, LinkedIn, Google+ oraz z programu Microsoft Outlook. Tak pozyskane kontakty możemy traktować jako kolejne znaczniki Rummage, dzięki którym będziemy w stanie przeglądać pliki pod kątem skojarzonych z nimi osób (np. autorów dokumentów). Z chwilą tworzenia opisu program pozostaje w fazie rozwojowej i nie posiada jeszcze wszystkich funkcji zaplanowanych przez jego twórców. W przyszłości można spodziewać się m.in. automatycznego śledzenia zmian w plikach i kontaktach, obsługi większej ilości danych kontaktowych, rozpoznawania i oznaczania dodatkowych właściwości plików, lepszej integracji z klientem e-mail (także obsługa załączników) oraz indeksowania i przeszukiwania plików na serwerach, dyskach NAS czy dyskach internetowych (np. DropBox, Google Drive, OneDrive).

Podstawowe kategorie znaczników to: wszystkie tagi (wygenerowane automatycznie oraz stworzone przez nas), znaczniki typów plików (podzielone na dokumenty, multimedia i inne typy danych), tagi folderów lokalnych, znaczniki związane z określonymi osobami, a także znaczniki dat utworzenia/modyfikacji plików. Program zlicza i wyświetla liczbę plików związanych z każdym tagiem. Oprócz filtrowania rezultatów za pomocą pokategoryzowanych tagów, możliwe jest skorzystanie z paska wyszukującego dane na podstawie ciągów znaków (zawartych w nazwach plików oraz treści dokumentów). Pasek zachowuje zarówno zestawy tagów wybieranych z panelu kategorii, jak i wprowadzane ciągi znaków. Im więcej takich pozycji w pasku, tym zakres wyszukiwania zostaje bardziej zawężony. W razie potrzeby możemy w łatwy sposób usunąć poszczególne wytyczne zakresu. Warto wspomnieć, że w trakcie wprowadzania kolejnych znaków do paska wyszukiwania, na bieżąco filtrowane są znaczniki w panelu kategorii.

Proces wyszukiwania przebiega bardzo szybko, jednak Rummage przy pierwszym uruchomieniu musi stworzyć indeks plików, a ta czynność zajmuje już trochę czasu. Można zdecydować, czy zaindeksowane zostaną pliki z wszystkich nośników danych, czy też tylko z wybranych przez nas lokacji. Dostępna jest także funkcja wykluczania plików o wybranych rozszerzeniach z operacji indeksowania. Co jakiś czas indeksowanie należy uruchomić ponownie, aby program wykrył zmiany w systemie plików (np. modyfikacja treści dokumentów, stworzenie, usunięcie lub przeniesienie pliku itd.).

Listę rezultatów wyszukiwania podzielono na kolumny informujące o nazwach, rozszerzeniach, rozmiarach oraz datach modyfikacji plików. Gdy klikniemy na wybranej pozycji w liście, zostanie wywołany panel, w którym możemy zapoznać się ze znacznikami przypisanymi do danego pliku, nadać plikowi któryś ze znaczników już istniejących w bazie Rummage, stworzyć nowy znacznik opisujący plik (tag wykorzystamy później dla innych plików), a także otworzyć folder zawierający wskazany plik. W Rummage przeprowadzimy szereg operacji na plikach, w tym celu wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki na wybranej pozycji w liście odnalezionych plików, a wówczas pojawi się menu kontekstowe Eksploratora Windows, oferujące swój normalny zestaw akcji.

Interfejs graficzny Rummage prezentuje się bardzo przyzwoicie pod względem estetycznym. Program jest wysoce intuicyjny w obsłudze, nawet mało doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć problemów z opanowaniem jego funkcji. W razie problemów można odwiedzić witrynę producenta i przeczytać dość rozbudowany opis możliwości Rummage, a także zadać pytanie do działu wsparcia. Komunikację z twórcami programu nawiążemy również przy pomocy Facebooka.

Uwaga!
Wersja rozwojowa działa całkiem stabilnie i wydajnie, podczas testu program ani razu nie zawiesił się, nie wyłączył, nie utracił danych itp.

Wymagania!
Do przeszukiwania treści dokumentów Word oraz PDF wymagane są dedykowane programy, Rummage przy pierwszym uruchomieniu wyświetli informacje o tym wymogu, jak również zaproponuje odnośniki pozwalające na pobranie odpowiednich aplikacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
RummageRummage 0.8.1152.1 Alpha
Wersja rozwojowa
7.68 MB | 2014-12-14

Ilość pobrań: 127 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Rummage