w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 448
Wszystkich postów: 947080
Wszystkich tematów: 141648

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7839 dni
pl

trolCommander 0.9.9


trolCommander to klasyczny eksplorator plików, który jest rozwinięciem projektu muCommander, z których obydwa rozwijane są na licencji z otwartym kodem. Aplikacja umożliwia przeglądanie dokumentów na komputerze między innymi używając do tego dwóch okien (dostępny jest poziomy lub pionowy podział). Ciekawostką są dosyć rozbudowane tryby kontrolowania wyglądu programu, dzięki którym można go upodobnić zarówno do systemu, jak i innych typowych kompozycji stosowanych np. w starszych systemach operacyjnych czy też wspólnych dla platformy Java.

Wyborowi odpowiedniej „skórki” warto poświęcić kilka chwil nie tylko z przyczyn wizualnych – podczas naszych testów zauważyliśmy zmienną wydajność pracy aplikacji (w znacznym stopniu) uzależnioną właśnie od wybranej kompozycji. Dobrze więc chwilę poeksperymentować i wybrać niekoniecznie najpiękniejsze, ale również praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu aplikacja będzie się dała wygodnie i sprawnie obsługiwać.

Niezależnie od wybranej kompozycji, cała obsługa programu pozostaje taka sama. Na tym polu raczej nic nasz nie zaskoczy – wszystkie funkcje są mądrze rozmieszczone albo w opcjach górnego menu, albo w menu kontekstowym, wyświetlanym po naciśnięciu prawego przycisku myszy. Ogólna idea obsługi sprowadza się do nawigowania po folderach w (domyślnie) dwóch okienkach, pomiędzy którymi możliwe jest swobodne przemieszczanie plików. Atutem programu jest wyświetlanie ukrytych katalogów systemowych (zaznaczane są szarą czcionką) oraz możliwość przeglądania zawartości wielu archiwów, bez konieczności ich wypakowania. Mowa jest między innymi o plikach ISO, ZIP, RAR, TAR i wielu innych popularnych formatach.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja środowiska uruchomieniowego Java.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (6 głosów)

Strefa Download programu
trolCommandertrolCommander 0.9.9
Wersja stabilna
31.9 MB | 2017-01-03

Ilość pobrań: 757 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
trolCommander