w
googluj

GitHub 3.4.1.0


GitHub for Windows to bezpłatna aplikacja kliencka, obsługująca popularny serwis do współdzielenia kodu. Systemy kontroli wersji są szczególnie przydatne w zaawansowanych projektach, niemniej bardzo dobrze sprawdzają się w mniejszych, dostępnych na zasadach Open Source programach. Narzędzie ułatwia przeglądanie repozytoriów i zmian w projekcie oraz synchronizowanie kodu pomiędzy komputerami.

Konfiguracja programu jest bardzo prosta. Wystarczy zalogować się na konto oraz utworzyć repozytoria (podajemy nazwę, opis, katalog). Dodawanie nowych plików do projektu sprowadza się natomiast do przeciągnięcia ich na główne okno aplikacji. Co ważne, projekty mogą być przechowywane lokalnie (na dysku twardym lub zewnętrznych nośnikach) oraz publikowane na serwerach GitHub. Podczas synchronizacji, informacje o zmianach można oczywiście odpowiednio skomentować. Bardziej wprawieni użytkownicy z pewnością docenią także dostęp do narzędzia Git Shell, obsługiwanego za pomocą linii poleceń.

Pozostałe funkcje:
- prosta wyszukiwarka repozytoriów,
- możliwość przypinania ulubionych projektów,
- szybki podgląd w Eksploratorze Windows oraz na stronie internetowej,
- klonowanie repozytoriów (importowanie bezpośrednio z serwisu jest możliwe za pomocą przycisku "Clone in Windows"),
- łatwe tworzenie nowych gałęzi i zarządzanie nimi,
- podgląd historii commitów,
- porównywanie zmian w kodzie (wraz z podświetlaniem składni),
- możliwość ignorowania wybranych plików i katalogów (ustawienia przechowywane przez środowiska programistyczne, dane tymczasowe),
- edytor atrybutów,
- obsługa awatarów przypisanych do adresu e-mail (współpraca z serwisem Gravatar),
- możliwość wybrania domyślnego shella (Cmd, Git Bash, PowerShell, użytkownika),
- moduł automatycznej aktualizacji.

Uwaga!
Instalacja narzędzia odbywa się trybie online - niezbędne jest posiadanie aktywnego połączenia z Internetem. Czas kopiowania danych jest uzależniony od prędkości sieci i może wynosić nawet kilka minut.

Wymagania!
Do korzystania z aplikacji klienckiej niezbędne jest posiadanie konta w serwisie. Można je założyć za pomocą formularza. Dla użytkowników zainteresowanych bardziej rozbudowaną funkcjonalnością (prywatne repozytoria, zarządzanie członkami zespołu), przygotowano kilka płatnych planów abonamentowych.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
GitHubGitHub 3.4.1.0
Wersja stabilna
151 MB | 2024-06-05

Ilość pobrań: 294 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (0)
GitHub