w
googluj

Illumination Software Creator Free Edition 6.0


Illumination Software Creator to interesujące środowisko do tworzenia aplikacji i stron internetowych. Narzędzie nie wymaga od użytkownika znajomości języków programowania - projekt jest budowany w oparciu o schematy blokowe oraz wizualną edycję interfejsu użytkownika. Wydanie Free Editon pozwala na tworzenie oprogramowania działającego w przeglądarkach internetowych (oparte na HTML5) oraz bezpośrednio w systemie operacyjnym (platformy Python/GTK).

Po uruchomieniu aplikacji, do dyspozycji mamy formatkę z domyślnymi blokami. Proces tworzenia nowego programu polega na odpowiednim korzystaniu z palety komponentów, definiowaniu akcji i łączeniu elementów składowych ze sobą. Użytkownik ma dostęp do dosyć zasobnej listy bloczków. Zostały one podzielone na następujące kategorie:
• interfejs (otworzenie okna, ustawienie wskaźnika postępu, zmiana etykiet, nawigacja w przeglądarce internetowej, wczytanie grafiki, wyświetlenie komunikatu),
• operacje na tekście (konkatenacja, zamiana rozmiaru, pobranie pozycji, zmierzenie ilości znaków),
• operacje matematyczne (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, reszta z dzielenia, liczby losowe),
• obsługa słowników (dodawanie, pobieranie, usuwanie pozycji),
• instrukcje logiczne (porównania, pętla do while, przejścia, akcje dla wybranej platformy systemowej),
• konwersje (tekst na liczbę, liczba na tekst),
• uruchamianie skryptów,
• obsługa plików (odczytanie/zapisanie informacji do pliku tekstowego, otwieranie okien dialogowych).

Użytkownik może również wykorzystywać w projektach zmienne (mogą także przyjmować wartości domyślne). Widoczne są one w osobnym panelu. Rolę dokumentacyjną pełnią natomiast bloczki z komentarzami. Co niezwykle istotne, projekty są kompilowane do natywnego dla danej platformy kodu. Zbudowane za pomocą Illumination Software Creator aplikacje mogą być więc rozwijane za pomocą języków programowania - mamy do dyspozycji pełny kod źródłowy. Aplikacja posiada także edytory interfejsu i biblioteki plików graficznych. Schemat stworzonego programu można zapisać do formatu JPEG. Opcja przyda się do analizy skomplikowanych projektów, zawierających dużą ilość instrukcji warunkowych i innych bloków funkcyjnych.

Na oficjalnej stronie programu znajduje się przyzwoity tutorial, opisujący podstawy obsługi środowiska. Znaleźć można na niej również przykładowe projekty. Warto zapoznać się z tymi materiałami przed rozpoczęciem pracy z aplikacją. Illumination Software Creator współpracuje z popularnymi systemami operacyjnymi (Windows, Mac OS X, GNU/Linux).

Ograniczenia!
Program jest dostępny za darmo. Wersja bezpłatna posiada nieco ograniczoną w stosunku do komercyjnego wydania funkcjonalność (nie jest możliwe tworzenie własnych bloków). Wydanie Deluxe Edition, pozwala użytkownikowi na tworzenie aplikacji dla urządzeń opartych o platformy Android oraz iOS. Umożliwia także budowanie stron za pomocą technologii Flash.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Illumination Software CreatorIllumination Software Creator Free Edition 6.0
Wersja stabilna
2.73 MB | 2013-08-06

Ilość pobrań: 462 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Illumination Software Creator