w
googluj

SQL Server Management Studio Express 2012


SQL Server Management Studio Express (w skrócie SSMSE) to rozbudowana aplikacja do zarządzania bazami danych Microsoftu (SQL Server Express Edition oraz SQL Server Express Edition with Advanced Services w wersjach 2005, 2008, 2008 R2, 2012). Narzędzie oferuje wygodny, graficzny interfejs użytkownika z licznymi kreatorami.

Zasadniczą częścią programu jest Object Explorer, pozwalający na przeglądanie i wybieranie elementów bazy danych, a także wykonywanie na nich rozmaitych operacji. Zadania aplikacji można podzielić na trzy kategorie:

• Zarządzanie bazą danych
SQL Server Management Studio Express umożliwia przede wszystkim prowadzenie działań natury administracyjnej. Za pomocą narzędzia w łatwy sposób stworzymy nową bazę, a także zmienimy zawartość tabeli i jej właściwości. Do dyspozycji mamy wygodny edytor zapytań SQL oraz bogatą paletę narzędzi i kreatorów, które znacznie usprawnią zarządzanie serwerami i pozwolą na modyfikowanie widoków, procedur oraz uprawnień.

• Automatyzacja zadań
Użytkownik otrzymuje szereg funkcji pozwalających na szeregowanie zadań, tworzenie planów i definiowanie polityk związanych z bezpieczeństwem i ergonomią pracy. Warto zwrócić uwagę także na Windows PowerShell, czyli rozbudowaną powłokę pozwalającą na uruchamianie skryptów, a tym samym umożliwiającą uproszczenie codziennej pracy administratora.

• Analiza i testowanie
Aplikacja oferuje zestaw narzędzi do monitorowania aktualnych połączeń z bazą, a także bieżącego i archiwalnego obciążenia serwera (podgląd użycia procesora, pamięci, dysku, transferu sieciowego na wykresach). Moduł generujący raporty przyda się do stworzenia podsumowań, zawierających najbardziej istotne informacje.

Proces instalacyjny nie jest skomplikowany - kreator przeprowadza nas przez wszystkie niezbędne operacje oraz posiada narzędzia testujące komputer pod względem kompatybilności. Do pakietu jest dołączony SQL Server w wersji 2012. Możemy zainstalować ten komponent lub zaktualizować bazę danych znajdującą się w systemie operacyjnym.

Na stronach Microsoftu oraz na dysku twardym znajdziemy bogatą dokumentację. Warto zapoznać się z tymi zasobami w razie jakichkolwiek problemów z obsługą i kwestiami typowo technicznymi.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.2 (6 głosów)

Strefa Download programu
SQL Server Management Studio ExpressSQL Server Management Studio Express 2012
Wersja stabilna 32-bitowa
614.88 MB | 2012-08-13
SQL Server Management Studio Express 2012
Wersja stabilna 64-bitowa
600.16 MB | 2012-08-11

Ilość pobrań: 5784 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
SQL Server Management Studio Express