w
googluj

ArduBlock 2013.07.12


ArduBlock to nakładka na środowisko programistyczne Arduino IDE, która pozwala na tworzenie programów za pomocą tak zwanych bloczków, bez znajomości żadnego języka programowania. Stanowi więc bardzo ciekawą propozycję dla osób, które mają ciekawe pomysły do zrealizowania, jednak nie posiadają wystarczającej wiedzy programistycznej, aby ich projekty zostały od razu stworzone w formie kodu.

Pobrany program stanowi rozszerzenie oficjalnego kompilatora dystrybuowanego przez producenta płytek elektronicznych Arduino. Aby z niego skorzystać, należy pobrać odpowiedni plik i zintegrować go ze środowiskiem. Wówczas, po wybraniu odpowiedniej opcji, możemy przystąpić do programowania za pomocą przeciągania kolejnych bloków instrukcji na pole szkicu. Równocześnie z tworzonymi przez nas schematami, środowisko automatycznie tworzy odpowiadający im kod w oknie programu. Dzięki tej funkcjonalności możemy na przykład, w razie trudności w pokonaniu jakiegoś problemu, przekazać program bardziej doświadczonemu znajomemu czy współpracownikowi, który swobodnie może kontynuować projekt bez wykorzystania graficznego edytora.

Kolorystyczne zróżnicowanie bloków odpowiadających za innego typu instrukcje czy zmienne, znacznie zwiększa czytelność tworzonych szkiców i przyczynia się do lepszego zrozumienia kodu, aby w przyszłości tworzyć aplikacje bez wykorzystania graficznych modułów. Te elementy projektu, które współpracują z konkretnymi urządzeniami zewnętrznymi, mogą dodatkowo być reprezentowane przez grafiki odpowiadające tym komponentom.

Uwaga!
Aby poprawnie zintegrować program z kompilatorem, konieczne jest wypełnienie kilku prostych kroków instalacji, co zostało dokładnie opisane przez producenta na tej stronie.

Wymagania!
Ponieważ ArduBlock to nakładka na środowisko programistyczne, by z niego skorzystać, konieczna jest instalacja programu Arduino IDE.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
ArduBlockArduBlock 2013.07.12
Wersja stabilna
3.43 MB | 2014-03-15

Ilość pobrań: 2360 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
ArduBlock