w
googluj
pl

MkAvrCalculator 1.0.0 build 107


MkAvrCalculator to bardzo łatwe w obsłudze narzędzie polskiego producenta, służące kontrolowaniu mikroprocesorów serii AVR8, które charakteryzuje się świetną funkcjonalnością i intuicyjnym interfejsem. Stanowi tak właściwie nakładkę na konsolowy program AVRDUDE, który, jako baza, na której opiera się program, może zostać pobrany i zainstalowany bezpośrednio z menu MkAvrCalculatora.

Aplikacja stanowi ciekawą propozycję głównie dla pasjonatów elektroniki, którzy stawiają pierwsze kroki w tej dziedzinie. Cechą wyróżniającą program jest możliwość ustawiania tak zwanych "Fuse bitów", które odpowiedzialne są za podstawową kontrolę pracy mikrokontrolera, na kilka sposobów. W aplikacji ich zmiana co prawda może odbywać się w trybie pełnym, gdzie użytkownik ma możliwość włączenia lub wyłączenia każdego z nich, jednak amatorzy docenią głównie tryb uproszczony, w którym wystarczy zaznaczyć interesującą nas zmianę, a oprogramowanie automatycznie dostosuje odpowiednią kombinację powyższych ustawień bitowych, aby wgrać je w nasze urządzenie.

Prócz tej cechy szczególnej, MkAvrCalculator oferuje również dużo innych funkcji, dzięki którym mamy możliwość odczytania aktualnych ustawień podłączonego mikrokontrolera, programowania układów, kontrolowania Lock bitów, wprowadzania dodatkowych ustawień mikrokontrolera AVR czy obsługi modułów, które upraszczają na przykład tworzenie kodu niezbędnego do pracy siedmiosegmentowego wyświetlacza lub obliczenia wartości rezystorów podczas tworzenia dzielnika napięcia.

Warto zwrócić uwagę na znakomicie rozwiniętą pomoc techniczną oraz merytoryczną oferowaną ze strony twórcy programu. Dla użytkowników rozpoczynających pracę z aplikacją dostępny jest również 45-minutowy film instruktażowy jego obsługi. Dodatkowym atutem jest możliwość integracji MkAvrCalculatora ze środowiskiem programistycznym BASCOM-AVR, co dodatkowo rozszerzy jego funkcjonalność.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Ograniczenia!
Darmowa wersja pozwala na pełną obsługę mikrokontrolerów ATmega8, ATtiny2313, ATmega128 oraz ATmega162. Aby rozszerzyć tę listę do pozostałych modeli serii AVR8, konieczny jest zakup pełnej wersji aplikacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (16 głosów)

Strefa Download programu
MkAvrCalculatorMkAvrCalculator 1.0.0 build 107
Wersja stabilna
19.5 MB | 2023-10-19

Ilość pobrań: 5200 | W tym miesiącu: 43 | W poprzednim miesiącu: 56

Komentarze (1)
MkAvrCalculator
avatararrow
~mopejek | 2016.07.13 13:33
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
NIESŁYCHANIE PROSTY W OBSŁUDZE PROGRAM Z NIESPOTYKANYMI MOŻLIWOŚCIAMI. ZABLOKOWANIE MIKROKONTROLERA TYM PROGRAMEM JEST PRAWIE NIEMOŻLIWE,A DODATKOWO POSIADA WIELE PRZYDATNYCH PODPROGRAMÓW,KTÓRE SĄ NIEOCENIONE PRZY NAUCE PROGRAMOWANIA.POSIADAM PEŁNĄ WERSJĘ I GORĄCO POLECAM!!!!!
MkAvrCalculator 1.1.0 build 64