w
googluj

PhpStorm 2024.1.1


PhpStorm jest rozbudowanym środowiskiem programistycznym dla języka PHP. Aplikacja oferuje kompleksowy zestaw funkcji, pozwalających na tworzenie i zarządzanie rozbudowanymi projektami oraz mniejszymi, hobbystycznie prowadzonymi witrynami. Prostota obsługi i duża liczba narzędzi ułatwiających pisanie kodu, modelowanie i analizowanie z pewnością przypadną do gustu osobom zajmującym się tworzeniem stron internetowych.

Co ciekawe, oprócz funkcji ułatwiających tworzenie aplikacji w PHP, pakiet posiada zintegrowany moduł WebStorm, pozwalający na edycję statycznego kodu HTML, CSS oraz pisanie skryptów w JavaScript. Aplikacja jest również w pełni konfigurowalna. Wprawiony użytkownik może zmienić zarówno wygląd środowiska (układ i widoczność paneli, sposób kolorowania kodu, zawartość okien) oraz działanie poszczególnych narzędzi. Możliwości w tym zakresie są naprawdę spore - pozwalają na sprawne dostosowanie programu do potrzeb odbiorcy.

Wśród dostępnych funkcji znajdują się między innymi:
- inteligentny system podpowiedzi podczas pisania kodu,
- możliwość automatycznego tworzenia znaczników dokumentujących kod oraz korzystania z rozwiązań takich jak PHPDoc,
- wbudowane funkcje do debugowania i testowania aplikacji (działają one także w trybie wizualnym) - podgląd i edycja zmiennych, zdalne testowanie po stronie serwera, współpraca z przeglądarkami internetowymi,
- rozbudowane narzędzia wspomagające refaktoryzację i optymalizację kodu (szybkie dodawanie zmiennych, stałych, pól, wykrywanie powtarzających się fragmentów i wiele innych),
- obsługa zewnętrznych narzędzi statystycznych i testujących (xDebug, Zend Debugger),
- wsparcie dla systemów kontroli wersji (Subversion, Mercurial, Git, CSV i inne),
- wygodny panel nawigacji, pozwalający na przechodzenie pomiędzy elementami projektu,
- proste modelowanie klas i zależności za pomocą wbudowanych modułów (PHP UML),
- lokalna historia edycji,
- obsługa PHPUnit,
- szybkie sprawdzanie walidacji i integralności kodu,
- podgląd klas CSS za pomocą pojedynczego skrótu klawiaturowego,
- wsparcie zaawansowanych funkcji Smarty,
- rozbudowane narzędzia do wyszukiwania i zamiany tekstu,
- możliwość korzystania z makr,
- zintegrowany moduł do prowadzenia list zadań do wykonania,
- zarządzenie szablonami dla wszystkich języków obsługiwanych przez pakiet,
- narzędzia do programowania baz danych oraz semantycznych plików (XML i inne).

Program jest dostępny w wersji testowej typu trial. Pozwala ona na przetestowanie pełnej funkcjonalności przez 30 dni od daty instalacji. Po upływie tego okresu należy usunąć pakiet z dysku lub wykupić licencję. Producent przygotował kilka różnych sposobów licencjonowania. Oprócz standardowych (na użytek pojedynczego developera lub dla firm i organizacji), istnieje możliwość ubiegania się o bezpłatny kod seryjny w przypadku prowadzenia zajęć edukacyjnych bądź projektów Open Source. Szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie PhpStorm.

Aplikacja posiada wydania działające na wszystkich popularnych systemach operacyjnych (Windows, Mac OS X, GNU/Linux). Jest również bardzo dobrze udokumentowana - oferuje rozbudowany plik pomocy, system podpowiedzi kontekstowych oraz porad. Całość w angielskiej wersji językowej.
Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
PhpStormPhpStorm 2024.1.1
Wersja stabilna
612 MB | 2024-04-24

Ilość pobrań: 514 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
PhpStorm