w
googluj
pl

Cheat Engine 7.5


Cheat Engine to zaawansowany program do edycji kodu gier. Stworzony dla entuzjastów gier, aby mieli możliwość dostosować grę do własnych potrzeb. Dzięki temu możliwe jest modyfikowanie algorytmów zaszytych w grze, na przykład w celu rozszerzenia jej możliwości, ale także uproszczenia, czy też oszukiwania (np. zablokowania odliczania poziomu życia postaci itp.).

Choć aplikacja generalnie nie sprawia wrażenia skomplikowanej, w praktyce jest programem mocno ingerującym w działanie innych programów (gier), wykorzystując do tego niskopoziomową edycję kodu, zatem bardzo łatwo przy jej pomocy skutecznie zepsuć edytowaną grę (konieczna będzie ponowna jej instalacja), czy też nieumiejętnie zmienić wybrane parametry, co może doprowadzić do zawieszenia komputera. Zalecamy więc świadome wykorzystywanie możliwości opisywanego programu – przydatna może się okazać szeroka wiedza z zakresu zarówno programowania, jak i działania samych gier komputerowych.

Interfejs głównego okna programu składa się z trzech modułów: rozpiski adresów w pamięci, informacji o konkretnej instrukcji oraz panelu opcji. Możliwe jest również wyświetlenie zawartości pamięci wybranego programu, aby otrzymać widok listy rozkazów Asemblera wraz z docelowymi rejestrami i wartościami (często również z komentarzami w kodzie, choć to zależne jest od analizowanej aplikacji), a także widok heksadecymalny. Całość przedstawiana jest czytelnie, jednak z pewnością na tym etapie wymagana jest od użytkownika wiedza na temat wykorzystywanych technologii, czy choćby podstawowa znajomość listy rozkazów procesora.

Korzystając z programu warto zajrzeć do ustawień. Znajduje się w nich mnóstwo opcji, które wpływać mogą zarówno na sposób obsługi samej aplikacji, czy też możliwości, jakie oferuje edytor. Choć opcji jest wiele, często (podobnie, jak sam program) dotyczą zaawansowanych aspektów technicznych, toteż również na tym etapie warto dysponować choćby podstawową wiedzą z zakresu modyfikowania oprogramowania.

Spolszczenie!
Aby zastosować język polski w interfejsie programu, należy pobrać paczkę spolszczenia i ją rozpakować, a następnie zawartość katalogu "languages" przenieść do takiego samego folderu, który znajdziemy wśród plików zainstalowanej aplikacji (najprawdopodobniej będzie ścieżka prowadząca do Plików Programów (x86)). Dodamy tym samym folder z plikami języka polskiego oraz nadpiszemy plik konfiguracyjny. Podczas tej operacji konieczne będzie zamknięcie działającego Cheat Engine. Język polski zostanie zastosowany automatycznie, od kolejnego uruchomienia aplikacji. Jedynie bardzo nieliczne elementy interfejsu nie zostały przetłumaczone z języka angielskiego.
Sposzczenie jest przygotowane do wersji 6.3.0.4 Cheat Engine.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (217 głosów)

Strefa Download programu
Cheat EngineCheat Engine 7.5
Wersja stabilna
3.07 MB | 2023-02-24
Spolszczenie do Cheat Engine

Ilość pobrań: 446424 | W tym miesiącu: 3787 | W poprzednim miesiącu: 5273

Komentarze (3)
Cheat Engine
avatararrow
| 2023.09.16 05:11
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Excellent to the point article and news.. Well appreciated, My sites: OKBet philippines
Cheat Engine 7.5
avatararrow
~Leo | 2016.06.15 21:13
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program doskonały! Dziękuję!
Cheat Engine 6.5.1
avatararrow
~Ryszard | 2016.06.15 21:06
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Super! Polecam!
Cheat Engine 6.5.1