w
googluj

DirectSkin 7.09.6


DirectSkin (Samples) – program kierowany do programistów aplikacji desktopowych, którzy chcieliby w kilku prostych krokach nadać swoim programom nowy i ciekawy wygląd, odpowiednio dopasowany do wykorzystanej technologii, języka programowania i preferencji. Tych natomiast jest tutaj sporo i dzięki przejrzystemu edytorowi, możemy bez wysiłku zmienić wygląd wybranych elementów okna oraz podejrzeć, jak wyglądałoby w innej kolorystyce czy stylu. W opisywanej, darmowej wersji aplikacji, mamy do czynienia jedynie z podglądem możliwości pełnej wersji (szczegóły poniżej w sekcji Ograniczenia).

Aplikacja jest prosta w użyciu, paradoksalnie jednak wygląd jej interfejsu mógłby być nieco ciekawszy. Wszystko jest czytelne i proste w obsłudze, jednak (szczególnie jak na program, który służy do uatrakcyjniania GUI innych aplikacji), menu wygląda mało nowocześnie i nie zachęca szczególnie do przeglądania kolejnych stylów wyglądu (brakuje np. podglądu w miniaturach – konieczne jest kliknięcie przycisku, by załadować nowe okno z wyglądem). Nie powinniśmy być tym jednak odstraszeni – wystarczy bowiem przywyknąć do obsługi samego programu, by stosunkowo wygodnie i szybko wyedytować dostępne style i sprawdzić, jak aplikacja z tego typu interfejsem może się prezentować.

Opisywany program stanowi ciekawą propozycję dla programistów, którzy kwestię wyglądu interfejsu graficznego swoich aplikacji traktują z mniejszą uwagą niż sam projekt i chętnie skorzystają z gotowych narzędzi do zmiany wyglądu kontrolek. Z pewnością nie jest to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o profesjonalne zastosowania, ale do mniejszych programów czy tym bardziej na własne potrzeby, może się okazać wystarczające – warto samodzielnie przetestować i się przekonać.

Ograniczenia!
• Darmowa, demonstracyjna wersja programu pozwala jedynie przeglądać gotowe, przykładowe projekty.
• Dodatkową wadą jest dość natarczywy, często wyskakujący komunikat informujący użytkownika, że używa wersji demo.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
DirectSkinDirectSkin 7.09.6
Wersja stabilna
11.28 MB | 2016-06-13

Ilość pobrań: 106 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
DirectSkin