w
googluj

Screen Pixel Measurer 1.9


Screen Pixel Measurer – prosty program umożliwiający mierzenie na ekranie komputera (w pikselach) odcinków, obszarów lub współrzędnych wybranego punktu. Może okazać się ciekawym rozwiązaniem na przykład dla programistów lub grafików, którzy za jednym razem często muszą dokonać wielu pomiarów, aby odpowiednio dostosować projekt tworzonego oprogramowania czy strony. Całość jest bardzo prosta w obsłudze, a interfejs na tyle prosty, że mimo jedynie anglojęzycznego tłumaczenia, obsługa nie powinna być dla nikogo dużym wyzwaniem.

Aby zdjąć nowe wymiary, po uruchomieniu aplikacji, użytkownik ma dwie możliwości związane z obsługą. Po pierwsze skorzystać może z przycisków, które obsługiwane są myszą lub dedykowanym ich przyciskom F1-F4. Opcje pozwalają kolejno ściągnąć współrzędne bazowego punktu, wybrać inny dowolny punkt, zmierzyć odcinek lub zebrać współrzędne prostokąta. Przy każdej z tych operacji aplikacja działa szybko i bez zbędnych opóźnień wyświetla narzędzie, przy pomocy którego (za pomocą kursora myszki), możemy sprawnie zaznaczyć wybrany element i sczytać jego dane do aplikacji.

Istotną zaletą jest fakt, że program pozwala nie tylko sczytać jednorazowy zestaw danych. Możliwe jest wielokrotne nadpisywanie wszystkich wymiarów, a te i tak zapamiętają się w historii aplikacji, aby w przyszłości łatwo z nich korzystać. Warto dodać, iż w opcjach programu znajdziemy również pola umożliwiające zapamiętanie odpowiedniego kąta oraz przyciski pozwalające na skopiowanie dowolnej zapamiętanej wcześniej wartości.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Screen Pixel MeasurerScreen Pixel Measurer 1.9
Wersja stabilna
2.3 MB | 2016-10-06

Ilość pobrań: 398 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
Screen Pixel Measurer