w
googluj
pl

GDevelop 4.0


GDevelop – rozbudowany program do tworzenia gier komputerowych (natywnych, mobilnych na Androida lub iOS, bądź w technologii HTML5), bez konieczności znajomości jakiegokolwiek języka programowania czy wykorzystywanych mechanizmów w tej dziedzinie. Aplikacja kierowana jest więc przede wszystkim do tych użytkowników, którzy niekoniecznie mają informatyczne umiejętności, a mimo to chcieliby stworzyć własną grę, uzupełniając jej logikę oraz wygląd. Co istotne, opisywany program nie będzie nas na tym polu szczególnie ograniczał – oferuje wiele narzędzi, dzięki którym z powodzeniem będzie można stworzyć swoją własną, pierwszą grę lub prototyp większej aplikacji tego rodzaju.

Już przy pierwszej styczności z aplikacją, godne podkreślenia są zarówno interfejs od strony wizualnej, jak i jego przystosowanie do języka polskiego. Wszystkie elementy są czytelne i po prostu intuicyjnie i wygodnie się z nich korzysta. Wraz z instalacją programu, na komputer wgrywane są przykładowe projekty prostych gier, które z powodzeniem można nie tylko uruchamiać, ale przede wszystkim edytować i przeglądać wykorzystane elementy. Zawsze w przypadku tego typu programu to dobre rozwiązanie, na które zwracamy szczególną uwagę. Nie ma bowiem chyba lepszego sposobu, niż nauka na przykładach – wystarczy więc uruchomić dowolny z projektów, a następnie przeanalizować zastosowane elementy, w razie ochoty edytując je, by zaobserwować efekt zmian.

Podczas tworzenia gry użytkownik ma do dyspozycji wiele elementów otoczenia, tekstury, obiekty, które można dodatkowo animować. Osoby po raz pierwszy przystępujące do stworzenia podobnego projektu powinny zainteresować się poradnikami, które znajdą na stronie producenta (swoją drogą dobrze przygotowanej i zachęcającej do współpracy z aplikacją, pomimo, iż ta rozwijana jest w ramach licencji z otwartym kodem – często w takich sytuacjach zapomina się o profesjonalnym podejściu do „zaplecza” technicznego dla użytkowników).
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
GDevelopGDevelop 4.0
Wersja stabilna
86 MB | 2016-04-30
przejdź
GDevelop Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 254 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
GDevelop