w
googluj

Colour Simulations 1.1.4


Colour Simulations to program do symulowania kolorów widzianych przez osoby z chorobami oczu: deuteranopią (daltonizmem) oraz protanomalią z możliwością ręcznego wyboru poziomu danej wady w zakresie 0-100% z krokiem co 10 punktów procentowych. Może okazać się przydatny przede wszystkim w rękach grafików oraz twórców stron internetowych, którzy chcą wziąć pod uwagę możliwość obsługiwania ich witryn przez osoby z wadami wzroku, a tym samym chcą dostosować odpowiednio kolorystykę w menu i właściwie dobrać obrazki.

Aplikacja składa się z dwóch okienek, które zaraz po uruchomieniu przemieszczać można po pulpicie lub innych oknach aplikacji. Jedno z okien to instrukcja jak używać programu, natomiast drugie stanowi pewnego rodzaju wizjer, który wyświetla to, co normalnie znalazłoby się za okienkiem, ale z uwzględnieniem wybranej wady wzroku. Konkretną wadę wybieramy przyciskamy na klawiaturze zgodnie z instrukcją obok. Korzystając z kolejnego klawisza można również aktywować normalny tryb, który wyłącza nakładki i pozwala wyświetlić kolory właściwe dla zdrowej osoby, jak również wyświetlić wykres barw, na którym można przeanalizować zakres widzenia przez osoby dotknięte chorobami.

Podczas pracy programu i korzystania z podglądu właściwego dla danej wady wzroku, jej nasilenie we wspomnianym na wstępie zakresie regulować można przyciskami „+” oraz „-” na klawiaturze, bądź przy pomocy rolki w myszce. Regulacja ma również znaczenie podczas wyświetlania wykresu widzianego spektrum barw – wykres na bieżąco zmienia swój wygląd wraz ze zmianą nasilenia wady.
Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Colour SimulationsColour Simulations 1.1.4
Wersja stabilna 32-bitowa
1.75 MB | 2017-10-21
Colour Simulations 1.1.4
Wersja stabilna 64-bitowa
1.94 MB | 2017-10-21

Ilość pobrań: 234 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Colour Simulations