w
googluj

Windows 10 IoT Core Dashboard 1.0.1704.5001


Windows 10 IoT Core Dashboard to program pozwalający pobierać oprogramowanie i instalować je na urządzeniach wchodzących w skład Internetu Rzeczy (tytułowego Internet of Things), a więc w chwili tworzenia niniejszego opisu: Raspberry Pi 2 i 3, ARM Cortext-A7, MinnowBoard Max oraz DragonBoard 410C. Dzięki aplikacji pobierzemy odpowiedni rdzeń systemu Windows 10 dla urządzeń IoT, a następnie po wybraniu nośnika instalacyjnego, będziemy mogli stworzyć własne oprogramowanie i przeprowadzić pierwsze uruchomienie sprzętu. Dostępne są również szablony kodu, aby skorzystać z gotowych już propozycji.

Interfejs aplikacji jest minimalistyczny i typowy dla tego rodzaju kreatorów Microsoftu. Główne menu zlokalizowane jest z lewej strony i dzięki niemu możliwe jest przełączanie się pomiędzy moimi urządzeniami, ustawieniami nowego urządzenia, połączeniem z chmurą Azure oraz opcją pobrania próbek gotowego oprogramowania, kiedy nie mamy pomysłu na samodzielne wymyślenie zastosowania dla sprzętu, a chcielibyśmy od razu spróbować jego możliwości, jako urządzenia wpisującego się w Internet Rzeczy działający pod kontrolą systemu Windows 10.

W ustawieniach programu nie znajdziemy wiele ciekawych opcji. Są tylko cztery, z których jedna pozwala na flashowanie zewnętrznych dysków twardych, druga na nasłuchiwanie eBootPingera, natomiast dwie pozostałe to czysto techniczne ustawienia: jedną z opcji wyświetli nieskonfigurowane adaptery WiFi w doku sieci, a druga pozwoli podzielić się z Microsoftem informacjami o sposobie użycia aplikacji.

Wymagania!
Do instalacji programu konieczne jest połączenie z Internetem.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Windows 10 IoT Core DashboardWindows 10 IoT Core Dashboard 1.0.1704.5001
Wersja stabilna
0.52 MB | 2017-04-14

Ilość pobrań: 88 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Windows 10 IoT Core Dashboard