w
googluj

Pixate Studio 2.0.1


Pixate Studio – rozbudowany program do prototypowania aplikacji mobilnych na platformę Android oraz iOS, którego cechą szczególną jest możliwość wygenerowania odpowiedniego pliku dla urządzenia oraz zainstalowanie go na nim, by sprawdzić, jak będzie się zachowywać tworzony przez nas program na docelowym sprzęcie. Aplikacja rozwijana jest od pewnego czasu przez Google, dzięki czemu jej dopracowanie stoi na wysokim poziomie, a dostępność materiałów instruktażowych i pomocy technicznej jest bardzo szeroka.

Obsługa programu jest prosta, a jego możliwości poznamy szczególnie łatwo dzięki dostępnym po instalacji trzem projektom demonstracyjnym. Wystarczy je uruchomić podczas startu aplikacji (wyświetla się okienko, gdzie możemy wybrać interesujący nas projekt lub stworzyć własny), a następnie przeanalizować sposób stworzenia poszczególnych elementów w interfejsie. Demonstracyjne projekty zachowują się jak każde inne, zatem z powodzeniem ich elementy możemy edytować, usuwać czy też dodawać nowe. Program oferuje wiele możliwości, które pozwolą maksymalnie odzwierciedlić zachowanie docelowej aplikacji, którą tworzymy na platformę mobilną. Wśród opcji, które możemy tu „zaimplementować” znajdziemy między innymi tworzenie animacji (również w odpowiedzi na wybraną akcję użytkownika), zmienne ekrany, reguły nawigacji itd. Jednym słowem jest to kompletne narzędzie, które znakomitej większości programistów Androida lub iOS powinno wystarczyć do stworzenia prototypu własnej aplikacji.

Warto dodać, iż na swojej stronie producent programu udostępnia świetnie dopracowaną bazę krótkich tutoriali, w których prostym językiem (po angielsku) tłumaczone są podstawowe narzędzia edycyjne. Prócz samych filmów dostępne jest również graficzne i tekstowe ich podsumowanie, np. jeśli nie mamy możliwości odtworzenia dźwięku lub chcemy samodzielnie i szybciej przyswoić sobie temat. Zdecydowanie warto z nich skorzystać, nawet jeśli nie posługujemy się językiem angielskim. Nagrania są zrealizowane profesjonalnie i nawet samo obejrzenie animacji bez pełnego zrozumienia lektora z pewnością będzie pomocne.

Uwaga!
Program nie jest już rozwijany i został usunięty z serwerów producenta.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Pixate StudioPixate Studio 2.0.1
Wersja stabilna
50.72 MB | 2016-03-26

Ilość pobrań: 236 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Pixate Studio