w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 484
Wszystkich postów: 944671
Wszystkich tematów: 141753

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7842 dni

Ron's Renamer 2023.08.11.1527


Ron's Renamer to program do grupowej zmiany nazw plików. Oferuje wiele opcji, dzięki którym za naciśnięciem jednego przycisku, zmodyfikujemy nazewnictwo dowolnych plików na dysku, wykorzystując do tego między innymi własnoręcznie wpisany tekst, informacje pobrane z samych plików lub dodatkowe znaczniki, takie jak aktualną datę, bądź czas. Dodatkowych możliwości jest naprawdę sporo. Do mniej oczywistych zaliczyć należy na przykład opcję odwrócenia tekstu (napisanie nazwy pliku tyłem do przodu) lub automatyzację zamiany wielkich liter na małe (na różne sposoby).

Po uruchomieniu aplikacji, jej interfejs w pierwszej chwili może wydawać się nieco skomplikowany, jak na narzędzie służące jedynie do zmiany nazw dokumentów, jednak wystarczy chwila uwagi, by zapoznać się z jego kluczowymi elementami i zacząć sprawnie wykorzystywać. Główną część okienka zajmuje eksplorator plików, którego obsługa jest niemal identyczna z systemowym. Łatwo możemy poruszać się po folderach, aby znaleźć interesujące nas pliki, których chcemy zmienić nazwy. Po znalezieniu odpowiedniego katalogu, cała jego zawartość wyświetlana jest w formie listy. Prócz kilku innych informacji, w tym momencie najistotniejsze są dla nas dwie kolumny z nazwami, które na początku zawierają w sobie dokładnie takie same informacje.

Aby wybrać zmiany w nazwach plików, należy skorzystać z dostępnych w dolnej części (po lewej stronie) opcji. Wybranie którejkolwiek z nich, dodaje odpowiednią akcję na listę zdarzeń do wykonania. W przyszłości można je modyfikować, na bieżąco oglądając efekt zmienionych nazw plików w jednej ze wspomnianych wcześniej kolumn. Na tym etapie nazwy zmieniane są tylko w podglądzie. By zmienione nazewnictwo rzeczywiście zastosować do wybranych plików, należy wybrać odpowiedni przycisk, który wyświetli nowe okienko z paskiem informującym o postępie w działaniu. Warto wspomnieć, że aplikacja działa bardzo szybko i póki nie będziemy edytować nazw tysięcy dokumentów jednocześnie, możemy spodziewać się niemal natychmiastowych efektów. Kiedy nazwy są już zmienione, pozostaje nam jeszcze jedna szansa na ich cofnięcie, zanim zamkniemy okienko kreatora.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 30 dni działania. Po tym czasie można wykorzystywać program za darmo, ale w edycji Lite, którą charakteryzują nieco mniej zaawansowane możliwości oraz ograniczenie do wykonania maksymalnie 75 zmian nazw plików.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.0 lub nowszej.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Ron's RenamerRon's Renamer 2023.08.11.1527
Wersja stabilna
2.81 MB | 2024-02-15

Ilość pobrań: 132 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Ron's Renamer