w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 139
Wszystkich postów: 904514
Wszystkich tematów: 127587

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6759 dni

O&O DiskStat 2.0.396


O&O DiskStat to program do wyświetlania statystyk wykorzystania miejsca na dyskach twardych. Pomoże zorientować się, które foldery w konkretnych lokalizacjach zajmują największą ilość cennej powierzchni dysku, prezentując dane na czytelnych, trójwymiarowych wykresach. Aplikacja pozwala zapisywać wspomniane wykresy jako grafiki, jak również generować tabelaryczne raporty, które mogą okazać się przydatne w celach archiwizacyjnych lub do dalszego udostępnienia w Sieci, na przykład na forach, gdzie z innymi użytkownikami analizujemy pliki naszego komputera.

Program jest bardzo prosty w obsłudze, która została zorganizowana w dość typowy, jak na tego typu aplikację, sposób. Po lewej stronie obszaru roboczego znajdziemy pasek eksploratora, z którego wybieramy ścieżkę, która zostanie przeanalizowana. Jej zawartość wyświetlana jest w prawej części okienka, z kolei pod spodem na bieżąco konstruowany jest kolorowy wykres. Dostępne są trzy rodzaje wykresów, które można zmieniać zarówno z poziomu ikonek w górnej części, jak i menu kontekstowego na samym wykresie. Z naszego doświadczenia wynika, iż trzeci typ wykresu, nazwany „Treemap”, generuje się zaskakująco długo, w praktyce uniemożliwiając w tym czasie wygodne korzystanie z programu. O ile nie jest to wada jedynie obecnej edycji programu, zalecamy w związku z tym korzystać jedynie z dwóch pierwszych typów.

Podczas pracy możemy na bieżąco zmieniać analizowaną w danej chwili lokalizację, której szczegóły wyświetlane są na wykresach. Ciekawa jest opcja ich kopiowania do systemowego schowka, dzięki czemu możliwe jest bardzo szybkie załączenie obrazka do dokumentu, czy też wiadomości e-mail. Wspomniane wcześniej raporty generowane są również z poziomu opcji w górnej części, na pasku narzędzi.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 30 dni działania. Dodatkowym minusem są wyświetlane na obrazach wykresów znaki wodne producenta oraz ograniczenie analizy tylko do podstawowej partycji (tej, na której zainstalowany jest Windows - C).

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
O&O DiskStatO&O DiskStat 2.0.396
Wersja stabilna 32-bitowa
26.01 MB | 2015-05-04
O&O DiskStat 2.0.396
Wersja stabilna 64-bitowa
48.76 MB | 2015-05-03

Ilość pobrań: 78 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
O&O DiskStat