w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 167
Wszystkich postów: 905180
Wszystkich tematów: 127816

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7243 dni
pl

Primo Ramdisk Ultimate Edition 6.2.0


Primo Ramdisk Ultimate Edition to ciekawy program do tworzenia dodatkowych dysków wirtualnych na obszarze pamięci RAM. To nietypowe rozwiązanie umożliwi nam niespotykanie szybki dostęp do danych – pamięć operacyjna ma znacznie niższy czas dostępu oraz dużo wyższe prędkości odczytu i zapisu. Aplikacja pozwala utworzyć aż 128 partycji, które dla Windowsa są widoczne jako klasyczne dyski fizyczne lub logiczne, sformatowane według jednego z trzech systemów plików: FAT, FAT32, bądź NTFS.

Należy pamiętać, iż pamięć RAM jest ulotna (zatem po zrestartowaniu komputera jej zawartość jest kasowana), jednak na tę okoliczność aplikacja stosuje obrazy dysków, dzięki którym uprzednio ustawione przez nas pliki ponownie trafią do pamięci operacyjnej, tworząc ustalone partycje. W praktyce oznacza to więc, że użytkownik praktycznie nie musi zajmować się programem po jego pierwszym skonfigurowaniu. Ten proces jest również bardzo przyjazny, ponieważ został stworzony na bazie kreatora. Dzięki temu szansa, że wybierzemy nieodpowiednią opcję lub przypadkowo zmienimy niektóre ustawienia, jest niemal zerowa. Stworzenie nowej partycji wymaga co prawda przejścia przez kilka kroków, jednak po tym procesie będziemy dysponować gotowym, działającym i dopasowanym do naszych potrzeb dyskiem, który fizycznie wykorzystywać będzie zasoby RAM-u.

Tworząc dyski z pamięci operacyjnej, nie zapominajmy, iż umniejszamy tym samym miejsca w samym RAM-ie, przez co kolejno uruchamiane programy będą miały mniej miejsca na swoje pliki. Warto więc sensownie przydzielać nowe miejsce, a samym wykorzystaniem programu interesować się dopiero wtedy, gdy dysponujemy kościami pamięci o sporej pojemności (wówczas poświęcenie części miejsca na symulację dysku nie będzie tak zauważalne pod kątem wydajności, podczas korzystania z wielu wymagających aplikacji jednocześnie).

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 30 dni działania.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (4 głosów)

Strefa Download programu
Primo Ramdisk Ultimate EditionPrimo Ramdisk Ultimate Edition 6.2.0
Wersja stabilna
6.23 MB | 2019-01-07

Ilość pobrań: 192 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Primo Ramdisk Ultimate Edition