w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 173
Wszystkich postów: 922521
Wszystkich tematów: 133817

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7704 dni

R-Drive Image 7.2 build 7200


R-Drive Image to program do zarządzania obrazami dysków: pozwala na ich tworzenie, kopiowanie, bądź archiwizowanie. W praktyce sprawdzi się przede wszystkim jako narzędzie do backupu danych, przy którego pomocy będziemy mogli wykonać dokładne kopie całych dysków lub wybranych partycji, a następnie zapisać je na innych nośnikach, w tym również na płytach CD/DVD lub w pamięci innych urządzeń przenośnych. Aplikacja cechuje się prostą obsługą zrealizowaną w głównej mierze w formie kreatorów, dzięki czemu podczas wykonywania kolejnych kroków trudno o pomyłkę i pominięcie wprowadzenia niezbędnych do działania danych.

Po uruchomieniu aplikacji naszym oczom ukazuje się interfejs, w którym główne opcje wyświetlane są jako duże kafle. Niestety nie jest to rozwiązanie atrakcyjne wizualnie, bowiem nie nawiązuje stylistyką do najnowszych systemów operacyjnych, a bardziej do czasów świetności Windowsa XP. Niekwestionowana jest jednak czytelność, co osiągnięto głównie dzięki stosunkowo małej liczbie jednocześnie dostępnych na ekranie przycisków. Każda opcja jest dodatkowo opisana krótką informacją w dolnej części, co jeszcze bardziej ułatwia poruszanie się po menu (w szczególności osobom z mniejszym doświadczeniem).

Do jednej z ciekawszych opcji w programie zaliczyć należy możliwość stworzenia wersji uruchomieniowej, która pozwoli nam skorzystać z aplikacji w trybie bootowania (z pendrive’a, płyty CD/DVD lub dyskietek), aby odzyskać dane zapisane na dyskach, w sytuacji gdy system operacyjny odmówił posłuszeństwa i nie chce się uruchomić. Choć w dzisiejszych czasach obsługa dyskietek wydaje się przestarzałym rozwiązaniem, w praktyce może okazać się jedną z możliwości uratowania danych z bardzo starych komputerów, jeśli nie mamy w danym momencie innej możliwości ich skopiowania (na przykład poprzez przepięcie dysku twardego do innej stacji roboczej).

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 30 dni działania.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
R-Drive ImageR-Drive Image 7.2 build 7200
Wersja stabilna
114 MB | 2024-02-27

Ilość pobrań: 292 | W tym miesiącu: 9 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
R-Drive Image