w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 385
Wszystkich postów: 928383
Wszystkich tematów: 135911

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7754 dni

Hidden Data Detector 1.5


Hidden Data Detector – program wyświetlający ukryte informacje w plikach, głównie ich metadane, takie jak informacje o autorze, czy na przykład w przypadku zdjęć – informacje Exif. Zasadniczym celem aplikacji jest przeanalizowanie wskazanych plików (folderów lub nawet całych partycji) i poinformowanie użytkownika o tym, które ze znajdujących się tam dokumentów zawierają w sobie tego typu dodatkowe informacje. Może to być przydatne na przykład na potrzeby publikacji tego typu plików w Internecie, gdzie chcielibyśmy uniknąć nieświadomego udostępniania informacji takich jak metadane i dodatkowe treści (nierzadko mogące znajdować się „wewnątrz” plików bez wiedzy użytkownika).

Korzystanie z programu jest bardzo proste. Po uruchomieniu, w lewej części okna wybieramy jakiego typu pliki mają zostać przeanalizowane oraz wskazujemy ścieżkę poszukiwań (może to być cała partycja, a dodatkowo możemy wybrać przeszukiwanie podfolderów). Na liście obsługiwanych rozszerzeń jest natomiast wiele propozycji, zatem bez problemu obejmą one nie tylko najpopularniejsze pliki graficzne, ale również filmowe oraz wiele typów dokumentów biurowych, w tym większość rozszerzeń związanych z pakietami biurowymi (nie tylko Microsoftowego Office’a).

Kiedy wybierzemy już wszystkie opcje startowe, możemy uruchomić skanowanie i oczekiwać rezultatów w środkowym okienku. Wyświetlana jest tam przewijana lista znalezionych dokumentów, a przy każdym z nich widnieje informacja, czy zaszyte w nim zostały dodatkowe dane – przy czym jeśli tak, dodatkowo również wskazanie jakiego są typu. Po prawej stronie natomiast możemy zasięgnąć informacji, do czego służą konkretne metadane i przechowywania jakich informacji możemy się w nich spodziewać. Na koniec warto dodać, iż opisywany program umożliwia jedynie przeglądanie wspomnianych informacji, nie istnieje jednak możliwość usunięcia wykrytych metadanych przy jego pomocy.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Hidden Data DetectorHidden Data Detector 1.5
Wersja stabilna
2.6 MB | 2023-10-13

Ilość pobrań: 145 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Hidden Data Detector