w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 235
Wszystkich postów: 904575
Wszystkich tematów: 127605

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6880 dni

Corsair SSD Toolbox 1.2.5.5


Corsair SSD Toolbox to program do zarządzania dyskami, teoretycznie wyłącznie SSD firmy Corsair. W praktyce natomiast, część opcji będzie działać z półprzewodnikowymi dyskami wszystkich marek, a nawet zwykłymi dyskami talerzowymi (HDD) – mowa tu wyłącznie o wyświetlaniu podstawowych danych. Główne możliwości aplikacji zarezerwowane są dla produktów Corisaira. Program łączy w sobie funkcje informacyjne oraz pozwalające zoptymalizować pracę dysków, by uzyskać jak największą wydajność.

Interfejs jest dość czytelny, choć ze względu na kolorystykę nie wydaje się szczególnie nowoczesny. Menu aplikacji zlokalizowane zostało z lewej strony, gdzie mamy możliwość przełączania się pomiędzy głównymi funkcjami aplikacji. Kolejno znajdziemy tu ekran startowy z informacjami o dyskach, możliwość zaalokowania części miejsca z SSD na jego sterowniki, odczyt danych S.M.A.R.T., klonowanie dysków, optymalizację, a na koniec narzędzie do bezpiecznego usuwania danych. Na pochwałę zasługuje już choćby pierwsza z zakładek wyświetlająca informacje o napędach: są one szczegółowe, obejmując między innymi numer seryjny, dokładną nazwę modelu oraz wersję oprogramowania, którą swoją drogą można z tego miejsca zaktualizować.

W aplikacji znalazło się miejsce na instrukcję obsługi, jednak również tutaj odnieść można wrażenie, że jej rozwój został na pewnym etapie zapomniany. Merytorycznie sam dokument można ocenić dobrze, ale zrealizowany został w rzadko spotykany już sposób: w formie bardzo prostego dokumentu HTML uruchamianego w nowym oknie domyślnej przeglądarki internetowej.

Wymagania!
W przypadku systemu Windows XP, konieczna jest instalacja dodatku Service Pack 3.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Corsair SSD ToolboxCorsair SSD Toolbox 1.2.5.5
Wersja stabilna
5.08 MB | 2017-04-14

Ilość pobrań: 163 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Corsair SSD Toolbox