w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 397
Wszystkich postów: 962484
Wszystkich tematów: 166774

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7785 dni

Fielded Text Editor 3.0.0.0


Fielded Text Editor (FTEditor) to specjalistyczny program do edytowania, tworzenia i parsowania dokumentów stworzonych zgodnie ze schematem „fielded text”, który powstał, by ujednolicić sposób zapisu informacji o tabelach, takich jakie spotykamy chociażby w arkuszach kalkulacyjnych i co za tym idzie – plikach z rozszerzeniem CSV. Opisywana tu aplikacja odpowiednio odczytuje zaszyte wewnątrz struktury, aby móc wygodnie je przeanalizować, a w razie konieczności zmodyfikować.

Ze względu na swoją specyfikę, a także przeładowany opcjami interfejs, program należy polecić wyłącznie osobom zaawansowanym, które poszukują konkretnego rozwiązania do edycji tego typu plików, z pewnością na potrzeby związane przede wszystkim w jakimś stopniu z programowaniem. W oknie programu znajdziemy wyłącznie bardzo techniczne opcje, których liczba może przytłoczyć każdego, kto w temacie edycji tego typu plików jest początkujący. O przeznaczeniu aplikacji nie ma również wątpliwości, kiedy przyjrzymy się atrakcyjności wizualnej samego interfejsu: widać, że jest to program typowo techniczny, nie zaś przeznaczony do przykuwania oka nowych użytkowników, którzy przeglądają jedynie ofertę dostępnych na rynku narzędzi.

Korzystając z aplikacji warto zwrócić uwagę na kilka umilających pracę szczegółów, w tym opcję wybrania jednego z trzech widoków, a w każdym z nich możliwość modyfikacji szerokości poszczególnych paneli. Program rozwijany jest w duchu otwartego oprogramowania, zatem kod aplikacji można samodzielnie przejrzeć, zaglądając w tym celu do repozytorium, które znaleźć można [url= https://sourceforge.net/p/fteditor/code/ci/default/tree/ ]na portalu[url] Sourceforge, stanowiącego główny kanał dystrybucji opisywanej aplikacji.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Fielded Text EditorFielded Text Editor 3.0.0.0
Wersja stabilna
1.45 MB | 2017-06-17

Ilość pobrań: 100 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Fielded Text Editor