w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 449
Wszystkich postów: 937854
Wszystkich tematów: 138399

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7806 dni

DeadHash 1.3


DeadHash – program do obliczania i porównywania sum kontrolnych (tzw. „haszy”) MD5, SHA-1, SHA-256, SHA-384, SHA-512, RIPEMD-160 oraz CRC32. Pozwala za pomocą jednego przycisku obliczyć każdą z nich dla wybranego pliku lub porównać konkretne kodowanie dla dwóch wybranych dokumentów. Dodatkiem jest wbudowana możliwość “haszowania” ręcznie wprowadzanego tekstu (tutaj również do dyspozycji mamy dowolną z wymienionych wcześniej sum kontrolnych). Nie bez znaczenia pozostaje wygoda obsługi, która w tym przypadku wynika między innymi z jakości interfejsu, który jest niebanalny wizualnie a jednocześnie bardzo czytelny i prosty w użyciu również dla mniej doświadczonych użytkowników.

Aby skorzystać z programu, po uruchomieniu należy zaimportować do niego pliki, które chcemy obsługiwać. Na tym etapie nie ma znaczenia, czy chcemy jedynie obliczyć sumę kontrolną dla wybranego dokumentu, edytować jego parametry, czy też porównać go z innym. Po imporcie wszystkie pliki wyświetlane są z lewej strony na liście. Wystarczy kliknąć na wybranym z nich, aby w głównym okienku wyświetlone zostały wszystkie obliczone na bieżąco sumy kontrolne. Porównywanie dokumentów odbywa się w innym okienku, które uruchomimy opcją File Comparer w Narzędziach na pasku menu. Konieczne będzie ponowne wskazanie dwóch dokumentów, a następnie wybranie sumy kontrolnej, którą chcemy porównać. Obliczanie musimy zainicjować ręcznie; wynik prezentowany jest kolorystycznie – zielone ramki obliczonych sum oznaczają ich zgodność, zaś czerwone jej brak.

Pozostałe możliwości aplikacji również znajdziemy głównie w zakładce z narzędziami na pasku menu. Jest to między innymi porównywarka ciągów znaków, która stwierdza zgodność dwóch tekstów na podstawie obliczania ich sumy kontrolnej, narzędzie pozwalające na stworzenie „hasza” do wprowadzonego tekstu oraz monitor folderów, który analizuje zawartość wskazanych przez użytkownika katalogów, by wykrywać w nich zmiany.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
DeadHashDeadHash 1.3
Wersja stabilna
2.52 MB | 2016-03-26

Ilość pobrań: 227 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
DeadHash