w
googluj
pl

ESET Internet Security 17.2.7.0


ESET Internet Security - rozbudowany, popularny pakiet zabezpieczający komputer. Według statystyk producenta środowisko jest na co dzień używane przez około 3,5 miliona polskich użytkowników. Najnowsza wersja aplikacji wprowadza szereg nowych funkcji, poprawek błędów i usprawnień związanych z obsługą (odświeżenie interfejsu).

Zestaw składa się z bogatej kolekcji narzędzi pozwalających na zwiększenie ochrony systemu operacyjnego i zgromadzonych na dysku twardym danych. Każde z nich można nie tylko niezależnie konfigurować, ale także w dowolnej chwili wyłączać i włączać. Oprócz tego możliwe jest tymczasowe wstrzymanie pracy wybranego mechanizmu na zadaną ilość minut. Całość działa sprawnie, nie obciążając w widocznym stopniu zasobów systemowych. Posiadacze laptopów skorzystają z pewnością z trybu oszczędzania energii.

Istotne cechy ESET Internet Security:

• W pełni funkcjonalny skaner antywirusowy. Cechuje się wysoką skutecznością wykrywania zagrożeń (wirusy, robaki, konie trojańskie, rootkity i inne typy malware). Ważnymi usprawnieniami modułu są: reagowanie na niebezpieczne dane zgromadzone na nośnikach wymiennych i optycznych oraz możliwość blokowania wybranych urządzeń. Antywirus posiada również mechanizm sztucznej inteligencji, chroniący przed nieznanymi i nieopisanymi zagrożeniami. Działanie w chmurze obliczeniowej dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo komputera.

• Filtr antyspyware pozwalający na unikanie oprogramowania śledzącego aktywność użytkownika podczas pracy w trybie online.

• Pełnoprawna zapora ogniowa. Chroni system operacyjny przed niepowołanym dostępem, a także próbami włamań. Firewall posiada mechanizm białej listy stron internetowych i aplikacji. Możliwość zarządzania regułami to kolejna ciekawa funkcja programu.

• Moduł kontroli rodzicielskiej. Administrator może przydzielić konkretne kategorie (Gry, Rozrywka, Aktualności, Hazard, Zakupy i kilkanaście innych) do wcześniej stworzonych użytkowników. Dodatkową opcją jest prowadzenie bazy bezpiecznych adresów.

• Skuteczny filtr antyspamowy. Skanuje wiadomości e-mail, odsiewając niepotrzebne oferty reklamowe i inne podejrzane wiadomości. Na uwagę zasługuje prosta integracja z najpopularniejszymi klientami pocztowymi.

• Narzędzia SysInspector i SysRescue. Pozwalają na stworzenie płyty ratunkowej z opcją przywrócenia danych oraz zapisanie bieżącego stanu komputera.

• Inne dodatki (przechowywanie dziennika zdarzeń, harmonogram skanowania i aktualizacji, prowadzenie statystyk związanych z poszczególnymi modułami, podgląd kwarantanny, monitorowanie i analizowanie działających procesów, przesyłanie plików do analizy).

Na uwagę zasługuje szeroka konfigurowalność pakietu. Doświadczony użytkownik może z powodzeniem dostosować działanie do własnych preferencji oraz skorzystać z bardziej zaawansowanych ustawień usprawniających bezpieczeństwo systemu operacyjnego. Wśród dostępnych opcji znajdują się między innymi:
- zmiana domyślnego wyglądu głównego okna,
- konfigurowanie specyfiki powiadomień,
- blokowanie dostępu hasłem,
- możliwość używania serwerów proxy,
- optymalizowanie i czyszczenie dziennika,
- modyfikowanie działania automatycznych aktualizacji,
- zmiana ustawień związanych z działaniem antywirusa (wybieranie pomijanych typów danych, wyłączanie heurystyki, dobieranie domyślnych reakcji, limitowanie rozmiaru analizowanych obiektów, zarządzanie regułami),
- kalibrowanie czułości zapory sieciowej (przydzielanie stref zaufania, chronienie przed zdefiniowanymi próbami ataku, korzystanie z trybu uczenia się, prowadzenie listy bezpiecznych aplikacji, integrowanie z systemem operacyjnym, przechowywanie białej listy adresów, filtrowanie protokołów, wyłączanie adresów IP),
- zarządzanie ochroną poczty elektronicznej (skanowanie protokołów POP3/POP3S/IMAP/IMAPS, zmienianie ustawień programów pocztowych i filtru antyspamowego),
- modyfikowanie menu kontekstowego.

Program wyróżnia się niezwykle prostą obsługą, dostosowaną do początkujących użytkowników komputera. Podział głównego okna na kategorie (Menu główne, Skanowanie komputera, Aktualizacja, Ustawienia, Narzędzia, Pomoc i obsługa) zapewnia sprawne poruszanie się po dostępnych opcjach. Interfejs jest także czytelny i dostosowany do najnowszych systemów operacyjnych - kolorowe ikony, minimalizacja do zasobnika systemowego i obsługa za pomocą dostępnego w nim menu - to tylko niektóre z niuansów wywierających dobre wrażenie na odbiorcy. Instalacja zapewnia możliwość błyskawicznego skonfigurowania pakietu - silnik aplikacji wraz z funkcjami inteligentnego skanowania i automatycznej aktualizacji bazy sygnatur zajmie się bieżącą, właściwie bezobsługową ochroną komputera. Przed rozpoczęciem pracy warto zapoznać się z plikiem pomocy, który w skuteczny sposób odpowiada na wątpliwości, które mogą pojawić się w trakcie użytkowania. Szerokie wsparcie jest zapewnione także w trybie online.

Całość kompatybilna z systemami Microsoft Windows (2000, XP, Vista, 7). Interfejs i dokumentacja w polskiej wersji językowej.

Ograniczenia!
ESET Internet Security dostępny w wersji testowej typu trial, działająca 30 dni. Pozwala ona na zapoznanie się z funkcjonowaniem pakietu oraz jego obsługą. Jeśli program nam się spodobał, można wykupić komercyjną licencję.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.1 (60 głosów)

Strefa Download programu
ESET Internet SecurityESET Internet Security 17.2.7.0
Wersja stabilna 32-bitowa
71.42 MB | 2024-07-02
ESET Internet Security 17.2.7.0
Wersja stabilna 64-bitowa
78.12 MB | 2024-07-02

Ilość pobrań: 16197 | W tym miesiącu: 53 | W poprzednim miesiącu: 57

Komentarze (10)
ESET Internet Security
avatararrow
~Polski User | 2015.02.02 14:17
8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@#Tele02 nie kłuć sie ze mną. Bo jeszcze mocniej sie zdenerwujesz! Emsisoft wszystkie zagrożenia blokuje. Jego zapora niczego nie przypuszcza do systemu. Nie przeprowadzam testów blokady wirusów podczas sprawdzania bankowości. Tylko sprawdzam jak radzi sobie z blokadą wirusów w systemie. Dobry program antywirusowy nawet powstrzymałby użytkownika przed instalacją fałszywego antywirusa lub fałszywego programu. Jak cos ci sie nie podoba @#Telesie02, to sie nie wtrącaj w nie swoje sprawy!!!! Bo tylko wkurzasz i denerwujesz użytkowników tej strony. Idź lepiej do sklepu i kup sobie leki uspokajające.
ESET Smart Security 8.0.304.2
avatararrow
tele02 | 2015.01.09 01:27
-8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@~Polski User | 2015.01.08 10:14 - Twój obecny komentarz
przeczy temu; > ~Polski User | 2014.12.28 13:28 !.

A tak przy okazji to sprawdź, jak ten Twój "ulubiony Emsisoft"
poradzi sobie z zagrożeniami;
'keylogerami i trojanami bankowymi SSL' ?!.

Życzę powodzenia, chyba że jesteś zbyt młody, aby korzystać
z bankowości elektronicznej, lub ewentualnie gdzieś
"naczytałeś się bzdur" ?!!!.

Do gierek przez internet wystarczy choćby AVAST lub inne
badziewie > udające program zabezpieczający, żeby tylko "wyciągać od ludzi pieniądze !!!.
ESET Smart Security 8.0.304.2
avatararrow
~Polski User | 2015.01.08 10:14
8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@tele02. Bitdefender Internet Security 2015 również dobrze wypadł w testach. Tylko 1 minusem jest to że. Przypuścił większość włączonych zagrożeń w systemie. Gdyby producenci Bitdefendera dołożyli silnik który naprawiałby system zaraz po zainfekowaniu. To wtedy miałby lepszy rekord i przebiłby troche Kasperskiego i ESETA.
ESET Smart Security 8.0.304.2
avatararrow
tele02 | 2015.01.06 21:25
-8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@~Polski User | 2014.12.28 13:28
To może spróbujesz > BitDefender Internet Security 2015 ,
którego NIE-widzę na Twojej liście ?!.
ESET ma za dużo ' FALSE POSITIV' !.
ESET Smart Security 8.0.304.2
avatararrow
~Polski User | 2014.12.28 13:28
8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dla mnie najlepszym płatnym antywirusem 2014 roku to jest Emsisoft. Emsisoft jest najlepszym płatnym antywirusem który pokonał takie produkty jak na przykład: ESET, Norton, Kaspersky, AVG, Baidu, COMODO, Avira, Avast i inne. ESET ma dużą wade która ma napisane: Bardzo długi czas skanowania systemu nawet w szybkim skanowaniu. A Emsisoft wszystko ładnie i szybko skanuje. 15 sekund i Emsisoft przeskanował system w szybkim skanowaniu. Emsisoft ma sprytny Firewall, z zaskoczenia wykrywa wirusy i je usuwa, radzi sobie z wirusem Sality który jest trudny do pokonania w systemie, wykrywa wirusy próbujące zainstalować sie w ukryciu, wykrywa toolbary, wydajność poziom 8, nie obciąża mocno komputera podczas aktualizacji sygnatur, nic mu sie nie schowa w systemie, skutecznie blokuje strony z phishingiem i z zagrożeniami i inne. Emsisoftowi daje ocene 10/10. Za perfekcje wykrywania wirusów. A ESETOWI daje 3/10. Za bardzo długi czas skanowania systemu nawet w szybkim skanowaniu i za przypuszczanie wirusów w podszywającym sie instalatorze zaufanego oprogramowania.
ESET Smart Security 8.0.304.2
avatararrow
~sokoleoko | 2014.12.28 03:04
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Posiadam już ten program i w moim odczuciu jest to jeden z najlepszych programów antywirusowych .Jest bardezo dobrze konfigurowalny .Domyślnie jest trochę zbyt mało zaznaczonych pozycji .Konfigurując go trzeba zaznaczyć prawie wszystko albo wszystko -ja zaznaczyłem wszystko .Domzslnie lecydenie jest yaynacyone jako moao dokadne ( połowa skali )ja zaznaczyłem leczenie dokładne czyli przesunałem podziałkę na prawy koniec .Zintegrowałem równiez z systemem no i zabezpieczyłem ustawienia programu prostym hasłem . No i nie miejcie obaw przed zaznaczeniem integracji z systemem -ja mam silna maszynę -procesor AMD II Z 6-ma rdzeniami i 8 Giga ram. Skutecznośc i czułośc na poziomie wystarczajacym dla przecietnego uzytkownika .

ESET Smart Security 8.0.304.2
avatararrow
~mir | 2013.01.15 18:37
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program jest bardzo dobry, skuteczny i prosty w obsłudze. Blokuje podejrzane strony i chroni przed atakami. Bez niego miałem kłopoty z toolbarami, które się instalowały, bo nie potrafiłem ich prawidłowo odhaczyć, a potem był kłopot z ich usunięciem, bo nie wiadomo było, gdzie ich szukać. Do tego dochodziły różne szkodliwe wirusy, które spowalniały komputer i trzeba było ustawiać od nowa system. Teraz mam z tym święty spokój.
ESET Smart Security 6.0.306.7
avatararrow
~Cień | 2011.09.19 22:42
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
20 września będzie w dzienniku gazecie prawnej pewnie na trzy miesiące.
avatararrow
~Thomas | 2011.09.19 21:59
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bajerancki interfejs to jeszcze nie dowód na to, że lepszy od wersji 4. Poczytajcie sobie o nim opinie. Ja zostaję przy sprawdzonej wersji 4.
avatararrow
~student | 2011.09.19 21:08
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Posiadam Nod32 4.0 w zupełności wystarcza, ale jak widzę na zrzutach nowy interfejs to prezentuje się lepiej niż w czwórce.