w
googluj
pl

Kaspersky Internet Security multi-device 2014 14.0.0.4651


Kaspersky Internet Security multi-device to interesujące rozwiązanie do ochrony sprzętu przed rozmaitymi zagrożeniami bezpieczeństwa. Pakiet pozwala na zabezpieczenie różnego rodzaju urządzeń - począwszy od komputerów stacjonarnych, laptopów i notebooków, poprzez sprzęt działający pod kontrolą systemu Mac OS X, aż po tablety i telefony komórkowe (Android, Symbian, BlackBeery, Windows Mobile). Użytkownik nabywając licencję może tym samym zabezpieczyć dowolną kombinację trzech lub pięciu urządzeń, działających na przykład w sieci domowej. Pakiet jest rozwijany przez zespół odpowiedzialny za popularne aplikacje z rodziny Kaspersky. Cechuje się przede wszystkim prostą obsługą i wysoką skutecznością ochrony przed cyberprzestępczością. Radzi sobie nie tylko z filtrowaniem typowych zagrożeń programowych (wirusy, konie trojańskie, robaki, adware, spyware), ale również całą gamą niebezpieczeństw czyhających na użytkownika w sieci.

Wśród dostępnych funkcji aplikacji działającej w systemie Windows (Kaspersky Internet Security) znajdują się:

• Filtry antywirusowe
Podstawą systemu jest moduł, odpowiadający za bieżącą ochronę użytkownika. Składa się on z zaawansowanych filtrów, pozwalających na ochronę plików, poczty elektronicznej (usuwanie niechcianych wiadomości, skanowanie pobieranych danych) czy korespondencji prowadzonej za pomocą komunikatorów. Użytkownik może skorzystać z trzech rodzajów skanowania: pełnego, obszarów krytycznych oraz trybu wykrywania luk. Program zapewnia również ochronę proaktywną, blokowanie reklam oraz ochronę przed atakami sieciowymi (wbudowana zapora sieciowa). Co ciekawe, pakiet pozwala również na skorzystanie z nowych rozwiązań, zwanych ochroną w chmurze (Kaspersky Security Network).

• Ochrona rodzicielska
Pełnoprawny moduł do ochrony dziecka przed szkodliwymi treściami znajdującymi się na stronach internetowych. Po zdefiniowaniu hasła bezpieczeństwa oraz kont, dla których ma być aktywne zabezpieczenie, można przystąpić do bardziej zaawansowanej konfiguracji. Użytkownik może między innymi:
- przypisać limity czasowe, pozwalające używanie komputera w określonych godzinach,
- zablokować lub ograniczyć używanie aplikacji i Internetu,
- włączyć funkcję bezpiecznego wyszukiwania,
- zmienić kategorie stron internetowych dostępnych dla dziecka lub wykluczyć wybrane witryny,
- zmienić kategorie plików, które można pobierać,
- filtrować rozmowy dziecka i działania na portalach społecznościowych,
- zarządzać bazą słów kluczowych,
- zapoznać się z raportami dotyczącymi aktywności filtrowanego konta.

• Monitor sieci
Narzędzie do kontroli i zarządzania przepływem ruchu sieciowego. Pozwala na podgląd otwartych portów oraz połączeń nawiązanych przez aplikacje. Całość jest prezentowana na wykresach i listach zawierających szczegółowe informacje. Oczywiście użytkownik może blokować podejrzane połączenia, dodając je do filtrów zapory sieciowej.

• Monitor aplikacji
Przystępny menadżer procesów. Oprócz wyświetlania standardowych danych, takich jak obciążenie procesora i pamięci, zawiera funkcje określające popularność wśród innych użytkowników oraz filtrowanie według poziomu bezpieczeństwa (zaufane, niezaufane, wysoki poziom ograniczeń, niski poziom ograniczeń, ustawienia niestandardowe).

• Klawiatura ekranowa
Niewielkie narzędzie, pozwalające na skorzystanie z dobrodziejstw wirtualnej klawiatury. Może być szczególnie przydatne podczas logowania się do serwisów internetowych oraz w przypadkach, w których użytkownik ma podejrzenie podsłuchiwana za pomocą konia trojańskiego lub keyloggera. Aplikacja jest kompatybilna ze wszystkimi elementami systemu operacyjnego.

• Zaawansowane funkcje raportowe i statystyczne
Pakiet wyróżnia się także rozbudowanym modułem zbierającym logi z pracy poszczególnych modułów. Za jego pomocą można w prosty sposób zapoznać się z wykresami prezentującymi ilość wykrytych obiektów, znaleźć aplikacje podatne na atak czy podejrzeć statystyki związane z działaniem modułów.

• Konfiguracja i aktualizacja
Aplikacja zapewnia również swobodę w dostosowaniu do potrzeb użytkownika. Bardziej wprawiony odbiorca może zmienić parametry związane z ochroną, raportowaniem, powiadomieniami, wyglądem interfejsu i funkcjonowaniem poszczególnych składników pakietu. Ustawienia można również wyeksportować do pliku i w dowolnym momencie przywrócić uprzednio stworzony zestaw.

• Dodatkowe narzędzia
Pakiet udostępnia również zestaw dodatkowych aplikacji, pozwalających na jeszcze dokładniejszą ochronę. Wśród nich znajdują się:
- Kaspersky Resuce Disk, umożliwiający skopiowanie na płytę CD lub klucz USB narzędzi do eliminowania infekcji,
- kreator czyszczenia śladów aktywności użytkownika na komputerze,
- moduł do wykrywania problemów związanych z funkcjonowaniem elementów systemu operacyjnego,
- narzędzie do konfiguracji przeglądarki Internet Explorer.

Nieco inne wymagania stoją przed modułami zabezpieczającymi telefony komórkowe. Warta uwagi jest przede wszystkim funkcja ochrony smartfonów przed kradzieżą. Wystarczy wysłać odpowiednio spreparowaną wiadomość SMS, by określić dokładną lokalizację urządzenia, zablokować je lub całkowicie wyczyścić wszystkie prywatne dane. Narzędzie pozwala również na filtrowanie niechcianych połączeń i SMS-ów, skanowanie w poszukiwaniu wirusów i innych programowych zagrożeń, ukrywanie kontaktów i historii oraz korzystanie z zapory sieciowej.

Pakiet posiada bardzo prosty interfejs w polskiej wersji językowej. Dostępnych jest również sporo innych ułatwień. Skanowanie pojedynczych katalogów i plików jest możliwe za pomocą menu kontekstowego Eksploratora lub standardowej metody Drag&Drop. Użytkownicy nowych systemów z rodziny Windows mogą skorzystać z gadżetu pulpitu, wyświetlającego alarmy na temat stanu bezpieczeństwa komputera i pozwalającego na szybkie otworzenie najczęściej używanych modułów. Aplikacja rezyduje również w zasobniku systemowym.

Pakiet Kaspersky Internet Security multi-device jest bardzo dobrze udokumentowany. Szczegółowe informacje na temat wymagań sprzętowych, obsługiwanych urządzeń i licencji znajdują się na oficjalnej stronie producenta.

Uwaga!
Produkt Kaspersky ONE został wycofany z oferty.
W jego miejsce pojawił się Kaspersky Internet Security multi-device.

Ograniczenia!
Całość dostępna w wersji testowej typu trial - licencja działa przez 30 dni od daty instalacji.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.4 (14 głosów)

Strefa Download programu
Kaspersky Internet Security multi-deviceKaspersky Internet Security mul... 2014 14.0.0.4651
Wersja stabilna
244.63 MB | 2013-10-31

Ilość pobrań: 2748 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (1)
Kaspersky Internet Security multi-device
avatararrow
STOP | 2022.07.12 12:47
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie korzystam z rosyjskich programów.
Kaspersky Internet Security multi-device 2014 14.0.0.4651