w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 225
Wszystkich postów: 904367
Wszystkich tematów: 127543

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6569 dni
pl

Don't Sleep 7.81


Don't Sleep jest darmowym programem w języku polskim, który umożliwia nam kontrolę nad uruchomionym komputerem. Jeśli zdarza nam się problem, że komputer wyłącza się automatycznie bez naszej woli lub przechodzi w stan hibernacji, to Don't Sleep jest aplikacją, która rozwiąże nasze problemy.

Program ten posiada estetyczną i uporządkowaną grafikę, dzięki czemu korzystanie z niego jest bezproblemowe i intuicyjne. Aplikacja posiada możliwość blokowania załączania się wygaszacza ekranu lub wyłączania się monitora, blokuje wyłączanie się komputera oraz jego przechodzenie w tryb hibernacji.

Możemy ustawić program tak, aby uruchamiał się razem z systemem operacyjnym lub po określonym czasie działania systemu (od 5 min do 48 godzin). Dodatkową opcją programu jest licznik, który pozwala nam na ustawienie programu tak, aby automatycznie się wyłączył lub wyłączył cały komputer, co jest szczególnie przydatne kiedy komputer wykonuje długotrwały proces, a my musimy gdzieś wyjść lub chcemy iść spać, wtedy możemy ustawić licznik tak, by o podanej godzinie komputer sam się wyłączył.

Co warto zaznaczyć dana jest możliwość wyłączenia komputera z opcją wymuszenia, dzięki czemu żaden program działający w tle nie spowoduje wywołania zapytania systemu, czy zakończyć działanie programu, które zatrzymuje zamykanie się systemu, dzięki wymuszeniu program zostanie automatycznie zamknięty.

Dodatkowym atutem Don't Sleep jest szybki dostęp do opcji systemowym takich jak menadżer zadań, właściwości systemu czy ustawienia ekranu i pulpitu. Korzystając z wszystkich opcji tej bardzo małej aplikacji, możemy sobie ułatwić korzystanie z komputera oraz zaoszczędzić energię elektryczną dzięki minutnikowi, który wyłączy za nas komputer, a zawarte w jednej liście rozwijanej polecenia w szybszy sposób pozwolą nam kontrolować nasz komputer.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (12 głosów)

Strefa Download programu
Don't SleepDon't Sleep 7.81
Wersja stabilna
0.17 MB | 2021-01-25

Ilość pobrań: 3549 | W tym miesiącu: 45 | W poprzednim miesiącu: 44

Komentarze (2)
Don't Sleep
avatararrow
~gal | 2013.09.25 20:27
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Idealny dla tych którzy nie mogą zmienić zasad zasilania ponieważ admin zablokował to na poziomie zasad grupy więc nie do końca to "wymyślanie koła", raczej obejście "złapania gumy" :P
Don't Sleep 3.03
avatararrow
~lO | 2013.06.10 13:41
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Typowe wymyślanie koła. Dokładnie te same możliwości ma się wybierając inny lub zmieniając schemat zasilania. Liczba schematów nie jest też niczym ograniczona. A jeżeli ktoś bardzo chce blokować bez dotykania schematów, to wystarczy, żeby włączył dowolny odtwarzacz muzyczny czy video na odtwarzanie i już nie ma problemu z wyłączaniem się.
Don't Sleep 2.82