w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 206
Wszystkich postów: 904617
Wszystkich tematów: 127618

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6934 dni

WinParrot 2.1.0.0


WinParrot to program do automatyzacji działania systemu operacyjnego. Aplikacja opiera się na mechanizmie rejestrowania i odtwarzania makr, które opisują wszystkie wykonywane przez użytkownika akcje. Zastosowania narzędzia są w zasadzie nieograniczone. WinParrot przyda się do: błyskawicznego wypełniania formularzy, testowania stron internetowych i oprogramowania czy tworzenia botów i systemów powiadomień.

Obsługa programu nie jest trudna, głównie za sprawą dosyć przyjemnego interfejsu, pozwalającego na edycję wielu dokumentów w tym samym czasie. Tworzenie makr nie wymaga od użytkownika znajomości języków programowania i tajników obsługi systemu operacyjnego. W standardowej sytuacji wystarczy:
• nacisnąć na przycisk "Record",
• zapisać skrypt na dysku,
• zarejestrować czynności,
• przerwać tworzenie marka (wciskamy klawisz End).

WinParrot oferuje sporą ilość funkcji edycyjnych, takich jak modyfikacja poszczególnych rekordów, zmiana kolejności zdarzeń, usuwanie i duplikowanie akcji. Makra możemy także skompilować do formatu EXE. Inne ciekawe opcje programu to: historia otwieranych skryptów, minimalizacja do zasobnika systemowego (ikona obok zegara), możliwość obsługi z poziomu linii poleceń.

Dużą zaletą programu jest tryb debugowania. Pozwala on na sprawne przetestowanie działania makra w różnych warunkach. Po zakończeniu audytu, w domyślnej przeglądarce internetowej zostanie wyświetlony krótki raport. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników przygotowano także intuicyjny język skryptowy, posiadający wszystkie niezbędne mechanizmy. Wśród nich znajdziemy: pętle, zdarzenia (naciśnięcie przycisku myszy, klawisza na klawiaturze), funkcje, operatory logiczne, zmienne, zdarzenia, operacje matematyczne i plikowe oraz wiele innych.

Program nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym - wystarczy rozpakować archiwum ZIP w dowolnym katalogu, a następnie uruchomić plik wykonywalny. Na stronie producenta znajdziemy bardzo dobrą dokumentację, omawiającą obsługę programu i jego podstawowe możliwości. Warto również zapoznać się z przykładowymi skryptami i poradnikami w formie nagrań wideo.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (6 głosów)

Strefa Download programu
WinParrotWinParrot 2.1.0.0
Wersja stabilna
0.65 MB | 2021-12-03

Ilość pobrań: 1611 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
WinParrot
avatararrow
~Kuba | 2015.04.09 19:10
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program naprawdę super łatwy w obsłudze polecam ;)
WinParrot 2.1.3.3