w
googluj
pl

CherryTree 1.1.3.0


CherryTree to program do tworzenia notatek z wykorzystaniem formatu Rich Text, kolorowaniem składni oraz zapisywaniem danych w pliku XML lub bazie sqlite. Choć numer kolejny aktualnego wydania sugeruje, iż oprogramowanie jest raczej w początkowej fazie swojego rozwoju, oferuje całkiem bogatą listę opcji, a jeszcze większą - zaplanowanych, które pojawią się w programie w przyszłych wersjach, które będą wydawane w przyszłości. Ponieważ aplikacja rozwijana jest w oparciu o licencję z otwartym kodem, można się spodziewać, iż jej aktualizacje będą wydawane stosunkowo często.

Do aktualnych możliwości programu należy zaliczyć wiele opcji związanych z formatowaniem oraz możliwością wstawiania do notatek dodatkowych elementów. Obsługiwane są wypunktowane listy, tabele oraz wklejanie plików graficznych. Dostępne jest także sprawdzanie pisowni, operowanie na hiperłączach, wiele opcji importu treści oraz możliwość zarządzania kolejnymi poziomami struktury całego dokumentu. Ciekawym sposobem na poznanie wszystkich możliwości aplikacji może okazać się skorzystanie z instrukcji obsługi, oferowanej do pobrania przez producenta na stronie. Jest ona cennym źródłem wiedzy nie tylko ze względu na obszerność, ale także fakt, iż jest ona dystrybuowana w formacie typowym dla programu, a więc zostanie otworzona za jego pomocą, dzięki czemu będziemy mogli zaznajomić się ze szczegółową obsługą.

Miłym dodatkiem jest automatyczne uruchamianie ostatnio używanego dokumentu podczas startu programu, jak również ogólnie wysoka wydajność aplikacji i jej nieduże wymagania wobec podzespołów komputera.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.6 (11 głosów)

Strefa Download programu
CherryTreeCherryTree 1.1.3.0
Wersja stabilna
82.7 MB | 2024-06-15
przejdź
CherryTree Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 830 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (1)
CherryTree
avatararrow
~marek | 2016.02.26 10:25
6 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dobry program. Ma też tą zaletę, że istnieje też wersja pod linuksa
i jeśli ma się zainstalowane oba systemy, można korzystać z tej samej bazy.

CherryTree 0.36.6