w
googluj

SSuite Penumbra 14.8.2


SSuite Penumbra to stosunkowo rozbudowany, darmowy edytor tekstu. Oferuje podstawowy zestaw narzędzi edycyjnych, którym odznaczają się zaawansowane pakiety biurowe: wpisywany tekst można na wiele sposobów formatować, wbudowano opcję dodawania zdjęć, równań matematycznych oraz tabel. Ta ostatnia funkcja jest jednak dość specyficzna, ponieważ tabelka wklejana jest do dokumentu jako zdjęcie, co uniemożliwia szybką jej edycję (konieczne jest ponowne wygenerowanie tabeli ze zmienionymi danymi). Generalnie jednak program sprawia raczej dobre wrażenie i wykorzystywany do nieskomplikowanych celów domowych może być z pewnością wystarczającym narzędziem.

Wygląd aplikacji jest przejrzysty, choć biorąc pod uwagę obecny trend w projektowaniu interfejsu użytkownika, można by go uznać za nieco przestarzały (brakuje bowiem wygodnej wstążki, a wszystkie narzędzia na pasku oraz w kolejnych rozwijanych menu są opisane niestandardowymi ikonami, co z początku może nieco dezorientować). Zachowanie się programu zalicza również wpadkę podczas pomniejszania okienka z programem; niektóre informacje wyświetlane u dołu ekranu zaczynają na siebie nachodzić, z kolei narzędzia paska „wystają” poza okno i nie ma do nich dostępu. Choć dla pewnej grupy odbiorców może to dyskwalifikować program, trzeba przyznać, iż z edytora tekstu korzystamy raczej w trybie pełnoekranowym, kiedy wymienione wcześniej wady przestają mieć miejsce.

Aplikację należy natomiast pochwalić za niektóre dość nietypowe, jak na tę klasę edytora, narzędzia. Należy do nich na przykład moduł kontroli wersji, który pozwala recenzować dokumenty sprawdzając je na przykład pod kątem plagiatów, integracja z internetowymi słownikami oraz opcja wyświetlenia całkiem bogatych statystyk wprowadzanego tekstu. Ustawieniom natomiast może podlegać również wygląd interfejsu: użytkownik ma opcję aktywowania dodatkowych ikon, które wyświetlane są po bokach dokumentu, by umożliwić szybszy dostęp do niektórych narzędzi.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
SSuite PenumbraSSuite Penumbra 14.8.2
Wersja stabilna
12.22 MB | 2019-02-13

Ilość pobrań: 288 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
SSuite Penumbra