w
googluj

Atom 1.63.1


Atom to ciekawa propozycja edytora tekstu, kierowana przede wszystkim do wszystkich osób związanych z informatyką, a więc głównie programistów oraz twórców stron internetowych. Znajdziemy w nim wiele rozwiązań, które pomogą sprawnie oraz efektywnie pisać kod tworzonych aplikacji. Program wspiera kolorowanie składni kilkudziesięciu najpopularniejszych języków oraz technologii, dając przy tym możliwość korzystania z licznych wtyczek oraz tematów kolorystycznych.

Znajdziemy tu także wiele innych rozwiązań, które są szczególnie przydatne podczas programowania, na przykład otwieranie kolejnych dokumentów na kartach oraz wygodny menadżer plików projektu, które w połączeniu umożliwiają bardzo szybkie przełączanie się użytkownika pomiędzy dokumentami, nad którymi pracuje. Już od pierwszych chwil pracy z aplikacją, w oczy rzuca się spora liczba dostępnych ustawień, co bezpośrednio przekłada się na możliwości dostosowania narzędzi do własnych potrzeb. Jak sugeruje sam producent, program jest „hakowalny” , co oznacza, że osoby znające się na rzeczy, mogą dowolnie edytować jego kod źródłowy, w praktyce mogąc zmienić dosłownie wszystko, dostosowując działanie do wyspecjalizowanych wymagań.

Warto zwrócić uwagę na to, że program działa bardzo sprawnie pod kątem wydajności. Kolejne dokumenty są niemal błyskawicznie ładowane w kolejnych kartach, a przełączanie się pomiędzy nimi nie powoduje zbędnych opóźnień. Nie należy zapominać, iż Atom sprawdzi się również w roli prostego notatnika, skutecznie zastępując systemową propozycję takiego programu.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
AtomAtom 1.63.1
Wersja stabilna
198 MB | 2022-11-23

Ilość pobrań: 727 | W tym miesiącu: 11 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Atom