w
googluj
pl

pdfMachine White 20.25


pdfMachine white to wirtualna drukarka PDF. Program przechwytuje polecenia drukowania dokumentów albo obrazów i pozwala na „wydrukowanie” ich w postaci plików PDF. Polecenia są przejmowane zarówno z poziomu Eksploratora Windows, jak i z różnych aplikacji – np. pakietów biurowych, przeglądarek WWW czy edytorów graficznych. Formatowanie źródłowych dokumentów jest w pełni zachowywane w wyjściowych PDF.

pdfMachine potrafi także generować dokumenty PDF na bazie danych pozyskanych ze skanera, a poza tym otwiera zewnętrzne pliki PDF. Po tym jak dokumenty zostaną wygenerowane przez program czy też wczytane do niego, będziemy w stanie przeglądać oraz edytować ich zawartość i właściwości. Skorzystamy z funkcji wstawiania dodatkowych stron z zewnętrznego pliku PDF lub skanowanego dokumentu, usuwania stron, dzielenia dokumentu na wiele plików PDF, obracania wszystkich lub wybranych stron w dokumencie, rozplanowania stron dokumentu źródłowego na pojedynczej stronie PDF (maksymalnie 8 stron na 1 stronie). Dostępne są możliwości edycyjne odpowiedzialne za nanoszenie tekstu, linii, strzałek i kształtów na dokument, podświetlanie, podkreślanie i przekreślanie tekstu, wprowadzanie adnotacji, pieczątek/znaków wodnych oraz pól redakcyjnych do PDF oraz dodawanie załączników do dokumentu (pliki graficzne i audio, pliki dowolnego typu). Warto dodać, że pdfMachine oferuje wsparcie dla „klikalnych” odnośników, przenosząc je ze źródłowego dokumentu lub strony WWW (otwartej w Internet Explorer) do treści przygotowywanego PDF. Ponadto w źródłowym dokumencie możliwe jest użycie zdefiniowanego tekstu, który w tworzonym PDF zostanie wprowadzony wraz z wybranym odnośnikiem.

Program pozwala na zarządzanie zakładkami PDF, edytowanie metadanych dokumentu, wykorzystanie techniki OCR (ze wsparciem dla rozpoznawania tekstu w różnych językach, w tym w polskim), a także stosowanie motywów/szablonów tła lub pierwszego planu dokumentu - używanych na pierwszej stronie dokumentu lub na wszystkich jego stronach i opierających się na pierwszej stronie zewnętrznego pliku PDF. Poza tym możliwe jest dołączanie podpisów cyfrowych do dokumentu oraz zabezpieczanie dostępu do treści PDF przy użyciu szyfrowania, wymogu podania hasła i różnych zezwoleń (zezwolenia na drukowanie, edytowanie, ekstrakcję czy komentowanie treści PDF, zezwolenie na wypełnianie pól formularza).

Kolejne możliwości pdfMachine to współpraca z domyślnym klientem poczty elektronicznej i szybkie załączanie PDF-ów do wiadomości e-mail, integracja z pakietem Microsoft Office oraz przeglądarką Internet Explorer, konfiguracja różnych profili wirtualnego wydruku PDF, zestaw automatyzacji wykonywanych po generacji PDF, dołączanie parametrów automatyzacyjnych do PDF i parsowanie tych komend. Program tworzy dokumenty zgodne ze standardami PDF 1.3 i PDF/A-1b/A-2b/A-3b, wspiera skanery korzystające ze sterowników WIA, WIA2 i TWAIN, potrafi działać jako drukarka sieciowa, a także posiada możliwość obsługi zdalnej (z użyciem Terminal Server).

Interfejs graficzny pdfMachine jest przyjemny dla oka i oferuje wygodny dostęp do wszystkich istotnych funkcji narzędzia. Mniej zaawansowani użytkownicy szybko opanują podstawy obsługi programu. Szczegółowe instrukcje zamieszczono w pliku pomocy oraz w witrynie producenta.

Ograniczenia!
Wersja White jest wydaniem darmowym programu, ale oferuje również dostęp do wszystkich funkcji wydań komercyjnych pdfMachine, tyle że funkcje te działają w trybie Demo. Tryb demonstracyjny wprowadza niewielką informację producenta na każdej stronie tworzonego pliku PDF. W opisie zostały wymienione możliwości wszystkich wersji narzędzia, zaś wykaz różnic pomiędzy nimi podano w witrynie autorskiej. W każdym razie, pdfMachine White pozwala na podstawowe generowanie PDF-ów z dokumentów czy obrazów. Za pomocą witryny producenta można nabyć licencję na wybraną edycję pdfMachine i tym samym pozbyć się wszystkich lub niektórych ograniczeń wersji Demo.

Wymagania!
Wersję White najlepiej zarejestrować (z użyciem e-mail). W przeciwnym razie będzie w niej wyświetlane okienko z prośbą o aktywację produktu, wyskakujące po każdym uruchomieniu operacji „drukowania” PDF.
Wersja White wymaga Adobe Acrobat Reader (dzięki niemu wyświetlana jest treść PDF w oknie programu). Można skorzystać z innej przeglądarki PDF, ale wówczas do tworzonych dokumentów zostanie dodana informacja charakterystyczna dla pdfMachine w wersji Demo.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.2 (12 głosów)

Strefa Download programu
pdfMachine WhitepdfMachine White 20.25
Wersja stabilna
20.85 MB | 2024-06-16

Ilość pobrań: 2823 | W tym miesiącu: 15 | W poprzednim miesiącu: 38

Komentarze (0)
pdfMachine White