w
googluj

TED Notepad 6.0.2 Beta


TED Notepad to rozbudowany notatnik, który już na etapie instalacji, chciałby zostać alternatywą dla systemowego Notatnika. Oferuje od niego znacznie większą funkcjonalność, która nie skupia się na możliwościach wizualnej edycji tekstu (nie jest to przecież typowy edytor), ale na technicznych dodatkach. Znajdziemy wśród nich wyszukiwarkę, liczne opcje związane z wyglądem obszaru roboczego (np. możliwość wyświetlenia numerów linii, co przyda się programistom), kilka opcji kodowania, stosowanie wyrażeń regularnych, operacje na wielkościach liter (w tym możliwość zamienienia wszystkich na losowe), zamienianie wyrazów oraz wyrażeń, czy też opcje związane z systemowym schowkiem.

Co w tym przypadku szczególnie ważne, aplikacja nie jest przy tym szczególnym obciążeniem dla systemu operacyjnego – pozostaje lekkim i szybkim w użyciu narzędziem, które na co dzień może przechowywać najprostsze notatki, takie jak przepis na ciasto lub lista zakupów, a w razie potrzeby zaoferuje nam kilka rozbudowanych funkcji, które będą niezbędne z punktu widzenia np. wspomnianych programistów czy webmasterów. Aplikacji nie należy przy tym mylić z edytorami stworzonymi specjalnie z myślą o informatykach; opisywany program nie oferuje na przykład opcji kolorowania składni nawet najpopularniejszych języków, ale może okazać się wygodnym programem do doraźnej, a przede wszystkim szybkiej edycji kodu.

Chcąc dostosować działanie aplikacji do własnych potrzeb, warto zajrzeć do ustawień, których (szczególnie w porównaniu z systemową propozycją), jest tu całe mnóstwo. Pozwalają kontrolować takie elementy, jak wygląd podstawowych elementów interfejsu, zachowanie myszy, autouzupełnianie wyrazów, czy też korzystanie z szablonów zapisanych w zewnętrznych plikach.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
TED NotepadTED Notepad 6.0.2 Beta
Wersja rozwojowa
0.16 MB | 2015-11-12
przejdź
TED Notepad Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 191 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
TED Notepad