w
googluj

Markdown Edit 1.35


Markdown Edit to minimalistyczny, ale funkcjonalny edytor Markdown – prostego języka znaczników do formatowania tekstów. Jest prosty w obsłudze, oferuje wiele opcji konfiguracyjnych, a wbudowana możliwość importowania plików różnego typu (np. dokumentów Worda) i ich konwersja na Markdown w locie sprawia, iż aplikacja jest przydatna również dla osób całkowicie początkujących, które nie znają podstaw języka. Wystarczy bowiem zaimportować dowolny, sformatowany już dokument i przeanalizować, w jaki sposób jego treść została przedstawiona w formie Markdown.

Interfejs programu podzielony został na dwa główne okna. Lewa część służy do wprowadzania tekstu zgodnie z zasadami znaczników, natomiast prawa na bieżąco wyświetla zinterpretowaną już treść. Nie istnieje niestety możliwość „odwrócenia” działania programu i pisanie tekstu w edytorze, by uzyskać gotowy dokument Markdown (tego typu efekt osiągniemy tylko poprzez wspomniany wcześniej import zewnętrznego pliku, wykonywany metodą „przeciągnij i upuść”). Obsługę zapisywania i otwierania plików oraz ustawienia znajdziemy w lewym, górnym rogu aplikacji w formie malutkich grafik. Ustawienia to przewijany panel, wyświetlany podobnie, jak w przypadku wielu aplikacji dedykowanych dla systemu Windows 8 lub 10. Kolejne elementy aktywujemy suwakami; znajdziemy tu m.in. ustawienia związane z krojem czcionki, zasadami konwersji tekstu czy nawet opcje autokorekty (która nie obsługuje niestety języka polskiego).

Warto dodać, że program jest szybki i bardzo stabilny w działaniu. Efekty interpretacji „kodu” tekstu rzeczywiście są przeprowadzane sprawnie i z powodzeniem pozwalają na bieżąco kontrolować dokument. Aby tworzyć maksymalnie urozmaicone artykuły, warto zapoznać się ze wszystkimi możliwościami języka znaczników Markdown, bo zapewnia on wiele możliwości (np. tworzenie skomplikowanych wzorów matematycznych), jednak wymagają one w większości niekoniecznie intuicyjnej składni.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Markdown EditMarkdown Edit 1.35
Wersja stabilna
55.4 MB | 2018-10-07

Ilość pobrań: 1194 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (1)
Markdown Edit
avatararrow
~Ryszard | 2016.02.26 13:20
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Niezbędny program! Dla mnie najlepszy!
Markdown Edit 1.24