w
googluj

WireframeSketcher 7.1.1


WireframeSketcher - intuicyjne narzędzie do tworzenia prototypów interfejsów graficznych. Aplikacja pozwala na przedstawianie układów okien za pomocą czytelnych rysunków i prezentacji. Przyda się samodzielnym programistom pragnącym pokazać swój projekt klientowi. Stanowi również ciekawą alternatywę dla kartki papieru i długopisu - może być wykorzystywana swobodnie podczas budowania spójnych, logicznych rozwiązań.

Program posiada interfejs wzorowany na popularnym środowisku programistycznym Eclipse. Czytelny układ menu i paneli oraz nieskomplikowany wygląd głównego okna pozwalają na szybkie rozpoczęcie pracy. Do dyspozycji użytkownika dostępna jest pełna gama rozmaitych kontrolek (przyciski, paski przewijania, strzałki, wykresy, checkboksy, ikony, rozwijane listy, drzewa, podpisy, tabele, karty, figury geometryczne, paski postępu i wiele innych). Każdą z nich można w prosty sposób modyfikować (zmiana nazwy, stanu, rozmiaru, położenia, kolorystyki). Ważną opcją jest tworzenie tak zwanych Storyboard, czyli prezentacji pozwalających przedstawić, w jaki sposób odbywać się będzie przechodzenie pomiędzy poszczególnymi ekranami. Wyniki pracy można zapisać w jednym z uniwersalnych formatów:
- archiwa ZIP lub TAR,
- pliki graficzne,
- dokumenty HTML i PDF.

Dużą zaletą programu są również wygodne, w pełni konfigurowalne skróty klawiaturowe. Wśród pozostałych cech aplikacji warto wymienić: dwa tryby rysowania elementów interfejsu, tworzenie interaktywnych kontrolek, formatowanie i modyfikowanie danych za pomocą edytora z podświetlaniem składni, możliwość korzystania z wektorowych grafik w formacie SVG, wbudowana biblioteka ponad 100 ikon, tryb pełnoekranowej prezentacji, galeria prac użytkowników.

WireframeSketcher dostępny jest bezpłatnie jako wersja testowa typu trial. Pozwala ona na przetestowanie pełnej funkcjonalności, niemniej posiada dwa ograniczenia. Do eksportowanych plików dodawany jest znak wodny, a po tygodniu od instalacji wyświetlane jest okienko przypominające o możliwości zakupu pełnej wersji. Program posiada wydania na wszystkie popularne systemy operacyjne (Windows, Mac OS X, GNU/Linux).

Do paczki instalacyjnej dołączony jest przystępnie napisany plik pomocy, wprowadzający użytkownika w interfejs i dostępne opcje. Na oficjalnej stronie narzędzia zapoznać się można również z przykładowymi pracami, krótkim poradnikiem w formie filmu oraz pełną listą funkcji.

Uwaga!
Program może być również zainstalowany jako dodatek do środowiska programistycznego Eclipse. Plugin pobrać należy z oficjalnej strony aplikacji.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
WireframeSketcherWireframeSketcher 7.1.1
Wersja stabilna
117 MB | 2024-04-26

Ilość pobrań: 391 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (1)
WireframeSketcher
avatararrow
~Maciek | 2011.11.16 11:12
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Może być dobre trzeba przetestować.