w
googluj
pl

RogueKiller 15.17.0.0


RogueKiller to program odpowiedzialny za wykrywanie, a następnie eliminowanie szkodliwych procesów i usług. Za pomocą tej niewielkiej aplikacji w skuteczny sposób znajdziemy potencjalnie niebezpieczne moduły. Program skanuje najbardziej istotne i wrażliwe elementy systemu operacyjnego (rejestr, plik HOSTS, wpisy dotyczące DNS i serwerów proxy, sterowniki, MBR, skróty, biblioteki DLL, procesy działające w tle). Działanie RogueKiller opiera się zarówno na czarnej/białej liście jak i module heurystycznym (wykrywanie nieznanych zagrożeń).

Procedura korzystania z aplikacji nie jest skomplikowana. Na początku należy oczywiście pobrać narzędzie na dysk twardy. Nie wymaga ono instalacji w systemie operacyjnym, więc możemy je umieścić w dogodnej dla nas lokalizacji. Po uruchomieniu programu przeprowadzamy skanowanie (proces trwa typowo kilkadziesiąt sekund), a następnie eliminujemy zagrożenia. W tym celu naciskamy na odpowiednie przyciski widoczne w prawej części okna. Co ciekawe, aplikacja generuje również szczegółowy plik diagnostyczny, który jest zapisywany na pulpicie komputera.

RogueKiller jest rozpowszechniany bezpłatnie na zasadach licencji freeware. W przypadku jakichkolwiek problemów z obsługą lub działaniem narzędzia, warto zapoznać się z instrukcją przygotowaną przez producenta.

Uwaga!
Program z racji swojego działania jest przeznaczony włącznie dla doświadczonych użytkowników komputera. Nieprawidłowe korzystanie z aplikacji może doprowadzić do usunięcia istotnych składników systemowych!

Wymagania!
RogueKiller wymaga do poprawnego działania uprawnień administratora. Aby je nadać, należy nacisnąć prawym przyciskiem myszy na ikonę programu, a następnie z wyświetlonego menu kontekstowego wybrać opcję "Uruchom jako administrator". Przed włączeniem narzędzia należy zamknąć wszystkie aplikacje działające w tle (w tym silniki antywirusowe).

Spolszczenie!
Spolszczenie interfejsu jest ustawiane automatycznie na podstawie preferencji językowych systemu operacyjnego. Polską wersję językową można również zastosować ręcznie z poziomu menu głównego programu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (56 głosów)

Strefa Download programu
RogueKillerRogueKiller 15.17.0.0
Wersja stabilna 32-bitowa
27 MB | 2024-06-11
RogueKiller 15.17.0.0
Wersja stabilna 64-bitowa
34.6 MB | 2024-06-11

Ilość pobrań: 19880 | W tym miesiącu: 29 | W poprzednim miesiącu: 18

Komentarze (8)
RogueKiller
avatararrow
~ALF | 2016.05.23 10:51
10 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Czy ten program zrobił u kogoś coś dobrego? Potrafi tylko zmieniać ustawienia. Włączyć domyślną stronę wyszukiwarki, włączyć przywracanie systemu na dysku, włączyć aktualizację systemu (chociaż w XP i tak już nie działa) i t.p drobiazgi jak np. zmiany wpisów w pliku hosts. A jego wersja Pro to jedna wielka ściema, bo program nie ma ochrony rezydentalnej i nie może sam pobierać aktualizacji. Musi być uruchomiony ręcznie i tylko wtedy można pobrać nową wersję a nie żadną bazę wirusów. Koś tę atrapę programu antywirusowego wymyślił tylko po to by wyżebrać jakąś jałmużnę w formie dotacji, nie dając w zamian kompletnie nic.
RogueKiller 12.3.0.0
avatararrow
~LAMUS | 2016.03.07 12:50
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
MATi... zdarza mi się zażartować... ale to nic osobistego. Nie ogarniasz całości... i stąd problem. Ale i tak Cię lubię............
RogueKiller 12.0.1.0
avatararrow
MaTi | 2015.12.17 00:19
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@LAMUS, uff na szczęście jeszcze mnie nie potraktowali z laćka, bardzo bym tego nie chciał :) Mimo wszystko dziękuję za komentarz, dodał energii jak poranna kawa, pozdrawiam :)
RogueKiller 11.0.3.0
avatararrow
~LAMUS | 2015.12.15 13:35
10 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ty w kółko dziękujesz.... i nic nie robisz. Że jeszcze Cie "z laćka" nie potraktowali nygusie........................................................
RogueKiller 11.0.3.0
avatararrow
~kw | 2015.07.02 22:39
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
jaki on darmowy? potem woła o aktualizacje i to płtną
RogueKiller 10.8.7.0
avatararrow
MaTi | 2014.02.28 14:41
-4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dziękujemy za informacje, linki poprawione.
RogueKiller 8.8.10
avatararrow
~Marek | 2014.02.28 13:53
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Błędne linki do pobierania, powinno być http://www.adlice.com/softs/roguekiller/RogueKiller.exe (32 bit) i http://www.adlice.com/softs/roguekiller/RogueKillerX64.exe (64 bit).
RogueKiller 8.8.10
avatararrow
Garu | 2013.07.02 11:49
10 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Mam od dawna RogueKiller i bardzo dobrze działa. W polskiej wersji językowej jest jasny i czytelny opis wszystkich funkcji programu. Program wyszukuje tylko problemy i usuwa je, albo naprawia. W legalnych systemach nie ma takiej możliwości, żeby powodował jakieś zagrożenia. Opis jest powielany ze stron, a nie rzetelny. To całkiem bezpieczna aplikacja. Dużo razy polecałem RogueKiller na innym forum i nigdy nie spotkałem się, żeby coś uszkodził komuś. Bujda na resorach, że RogueKiller jest dla zaawansowanych użytkowników. To jakiś straszak konkurencji, która woli wciskać swój soft. Użycie RogueKiller z opcji skanowanie i z opcji usuwanie, przywraca domyślne ścieżki systemowe, ikony i skróty, poza sprzątaniem groźnych dns, czy jakiegoś procesu wywołanego przez wirusa. Czasami trzeba wyłączyć antywirusa, bo potrafi sypnąć false positive, albo w przypadku win 7, uruchamiać jako administrator.
To jeden z najbardziej pożytecznych programów i użycie nie wymaga wiedzy specjalistycznej. Oczywiście, jeśli chodzi o rozumienie logów powstałych po każdej czynności programu, to jest to domena specjalistów i częsta podstawa do dalszych działań wymagających wiedzy specjalistycznej.
Zawsze można przywrócić to, co usunął RogueKiller, ale o takim przypadku, nie słyszałem od półtora roku.
Za free to jest i ratuje.
RogueKiller 8.6.2