w
googluj

Virtual Serial Port Driver 8.0.412


Virtual Serial Port Driver to narzędzie do symulowania portów szeregowych RS232. Program będzie szczególnie przydatny dla programistów - bardzo dobrze nadaje się do diagnostyki i testowania własnych rozwiązań. Zastosowań jest jednak znacznie więcej. Program współpracuje z pakietem VMWare i może być przez niego używany do przesyłania informacji.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. W lewej części głównego okna znajdziemy listę fizycznych i wirtualnych portów wraz z dodatkowymi informacjami (ilość wysłanych/otrzymanych danych, status portu, pinout, emulacja prędkości transmisji). Tworzenie nowych urządzeń polega na emulacji pary portów. Co ciekawe, mogą mieć one dowolną nazwę (niezwiązaną z domyślną w formacie COMx). Narzędzie pozwala także na zarządzanie listami dostępu, za pomocą których zabronimy/dozwolimy dostęp z poziomu wybranych plików wykonywalnych. Kolejną funkcją jest zarządzanie rozkładem pinów. Możemy stworzyć dowolny schemat i zapisać go do późniejszego wykorzystania. Do dyspozycji mamy wszystkie linie (DTR/DSR/CTS/RTS/DCD/RI), a w trakcie konfiguracji wyświetlony zostanie schematyczny rysunek. Po zakończeniu pracy, wirtualne porty możemy w szybki sposób usunąć. Program nie posiada zbyt wielu opcji konfiguracyjnych, niemniej w razie potrzeby możemy zablokować dostęp do portów dla drukarek bądź wyłączyć potwierdzenia.

Warto nadmienić, że program w trakcie swojego działania nie wymaga restartowania systemu operacyjnego. Narzędzie jest dobrze udokumentowane, co jest niewątpliwie jego dużą zaletą. W instrukcji obsługi znajdziemy przydatne informacje na temat kwestii technicznych. Dodatkowa pomoc znajduje się na oficjalnej stronie projektu.

Uwaga!
Podczas instalacji programu należy potwierdzić monit bezpieczeństwa dotyczący włączenia wirtualnych sterowników.

Ograniczenia!
Virtual Serial Port Driver jest dostępny w wersji testowej typu trial. Aplikacja działa przez 14 dni od daty instalacji, pozwalając użytkownikowi na zapoznanie się z wszystkimi funkcjami.

Wymagania!
Starsze wersje systemu Windows (98 SE, Me, NT 4.x) są obsługiwane przez aplikację w wydaniu OEM.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Virtual Serial Port DriverVirtual Serial Port Driver 8.0.412
Wersja stabilna
5.71 MB | 2015-07-14

Ilość pobrań: 1708 | W tym miesiącu: 80 | W poprzednim miesiącu: 17

Komentarze (0)
Virtual Serial Port Driver