w
googluj

PESpin 1.33


PESpin to niewielkie narzędzie do zabezpieczenia plików wykonywalnych EXE oraz bibliotek DLL. Program ochroni przede wszystkim przed podglądem, edycją i zmianą zasobów za pomocą dedykowanych aplikacji, takich jak Restorator czy Resource Hacker. Dodatkowo, kod i zasoby są kompresowane, dzięki czemu rozmiar plików jest zmniejszany przy zachowaniu pełnej funkcjonalności. Aplikacja będzie przydatna dla programistów i testerów oprogramowania.

Obsługa PESpin jest bardzo bardzo prosta. Wystarczy wczytać plik za pomocą standardowego okna dialogowego lub metody Drag&Drop, a następnie nacisnąć na przycisk "Protect". Po chwili dane zostaną zabezpieczone. Narzędzie wyposażone zostało w system kluczy licencyjnych. Ważną cechą aplikacji jest także możliwość działania z poziomu linii poleceń, co może być przydatne do wykonywania operacji na wielu plikach.

Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą skorzystać z możliwości konfiguracji zachowania programu. Wśród dostępnych opcji znajdziemy:
- wybór trybu zabezpieczania (weryfikacja sumy kontrolnej, usuwanie OEP, blokowanie debuggerów w przypadku wykrycia procesów potomnych, przekierowania API/kodu, ochrona przed dumpingiem),
- sposób kompresji (UCL, aPLib, brak),
- zmianę nazw sekcji i obiektów na podstawie zdefiniowanego szablonu,
- zabezpieczanie hasłem (plik zostanie uruchomiony po wpisaniu ciągu znaków),
- usuwanie niepotrzebnych danych z plików,
- optymalizację rozmiaru nagłówka MS-DOS,
- tworzenie kopii zapasowych,
- automatyczne uruchamianie/zamykanie po zakończeniu zabezpieczania.

Narzędzie jest dostępne bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Aplikacja może być wykorzystywana zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych. Do archiwum dołączone są przykładowe fragmenty kodu i plik pomocy.

Uwaga!
Program jest dostępny w kilku wydaniach, pozwalających na zabezpieczanie plików 32-bitowych, 64-bitowych, .NET. Poszczególne wersje różnią się ilością funkcji.

Wymagania!
Do rozpakowania archiwum z aplikacją, niezbędny jest odpowiednie narzędzie - na przykład 7-Zip.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
PESpinPESpin 1.33
Wersja stabilna
0.08 MB | 2012-10-17

Ilość pobrań: 497 | W tym miesiącu: 11 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
PESpin