w
googluj

Godot 4.2.2


Godot jest programem, który, będąc silnikiem graficznym, pozwala na indywidualne oraz zespołowe tworzenie gier, które docelowo będą mogły działać na Windowsie, Linuxie, Macu, Androidzie, systemie iOS, urządzeniach BlackBerry oraz wszystkich innych, wykorzystujących internetową technologię HTML5.

Program pozwala na tworzenie gier, które zawierają w sobie wiele elementów, których fizyka obliczana jest przez aplikację. Dostępne są środowiska zarówno dwu-, jak i trójwymiarowe, w obrębie których możliwe jest tworzenie animacji bogatych w liczne światła i cienie, których odpowiednie zachowanie w scenie analizowane jest przez zaimplementowane algorytmy. W każdej chwili możliwe jest przeprowadzenie symulacji zachowania stworzonych obiektów oraz zapisywanie na bieżąco efektów swojej pracy. Narzędzie zintegrowane jest z systemami kontroli wersji (m.in. Git oraz Subversion), dzięki czemu ułatwiona jest praca zespołowa.

Godot jest rozbudowany, ale jego obsługa nie powinna być szczególnie skomplikowana, ponieważ interfejs aplikacji rozstał dobrze przemyślany i wszystkie funkcje znajdują się w wygodnych miejscach. Okno programu dzieli się na kilka sekcji, z których każda pozwala kontrolować inny parametr tworzonego projektu. Dobrym pomysłem na zorientowanie się w prawidłowym wykorzystaniu każdego elementu, który może wzbogacić naszą pracę, jest pobranie ze strony producenta paczki przykładów, dzięki której będziemy mogli przeanalizować jak zostały stworzone gotowe już projekty niewielkich gier.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Komputer, na którym chcemy korzystać z programu, musi wspierać sprzętowo OpenGL w wersji 2.1 lub nowszej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
GodotGodot 4.2.2
Wersja stabilna 32-bitowa
47.17 MB | 2024-05-02
Godot 4.2.2
Wersja stabilna 64-bitowa
46.45 MB | 2024-05-02

Ilość pobrań: 424 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (0)
Godot