w
googluj

Netpict 0.0.2 Alpha


Netpict to proste w obsłudze narzędzie, które pozwala na tworzenie diagramów sieci komputerowych, opartych na symbolice stosowanej przez Cisco Systems. Dzięki programowi stworzymy grafy reprezentujące rozkład komputerów, użytkowników, routerów i innych istotnych elementów sieci, aby jak najlepiej przedstawić jej fizyczne połączenia, a na ich podstawie analizować ewentualne błędy czy kolizje.

Wszystkie elementy umieszczane na schemacie można edytować nadając im nazwy i etykiety, a także łączyć z innymi za pomocą wielu interfejsów. W obrębie jednego z nich możliwe są także wersje (na przykład w przypadku łączenia kablem UTP możemy wybrać, czy ma być połączeniem prostym czy tak zwaną skrętką). Gotowe elementy schematu można także łączyć w dowolne grupy, co pomoże między innymi w przedstawieniu na rysunku, w jakich pomieszczeniach mieszczą się kolejne urządzenia sieciowe.

Stworzone grafy można zapisać w formacie zrozumiałym dla programu w celu dalszej edycji, ale również wyeksportować do jednego z popularnych formatów graficznych aby wysłać mailem lub opublikować na forum. Program automatycznie przycina wówczas grafikę do jej najmniejszych wystarczających rozmiarów, bowiem wykorzystywane pole edycji w programie jest nieograniczone. Ciekawym dodatkiem w programie jest możliwość wygenerowania wykresu sieci, w której znajduje się użytkownik, na podstawie wysyłanych sygnałów testowych do innych komputerów.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
NetpictNetpict 0.0.2 Alpha
Wersja rozwojowa
1.05 MB | 2014-05-01

Ilość pobrań: 389 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Netpict