w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 480
Wszystkich postów: 927674
Wszystkich tematów: 135674

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7748 dni

Meld 3.16.2


Meld to wygodny, szybko działający program kierowany głównie do programistów, dzięki któremu łatwo porównamy pliki, katalogi oraz ich struktury. Stanowi więc podręczne narzędzie do kontrolowania wersji kodu tworzonego oprogramowania oraz plików, które z czasem zmieniają się folderach ze źródłowymi danymi dla pisanego programu. Równie dobrze może jednak zostać wykorzystany do porównywania jakichkolwiek innych dokumentów tekstowych.

Program cechuje się bardzo wygodnym interfejsem, którego różne konfiguracje pozwalają możliwie najczytelniej przedstawić zmiany w porównywanych dokumentach. Wykorzystywane są do tego czytelne chmurki (w przypadku trybu porównywania treści) oraz różna kolorystyka, co znacznie przyśpiesza dostrzeganie nowych, a także usuniętych wierszy z kodu.

Ciekawie przedstawiają się ustawienia aplikacji, które pozwalają na kontrolę wielu parametrów. Dzięki nim będziemy mogli dokonać zmian w formie wyświetlanego tekstu, ale również wprowadzić dodatkowe kryteria podczas porównywania przez program dokumentów, na przykład określić jakiego typu zmiany mają być nie uwzględniane i pomijane w podsumowaniach. Możliwie jest również zmienienie czcionki, włączenie funkcji zawijania wierszy, numerowania linii oraz kolorowania składni kodu.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
MeldMeld 3.16.2
Wersja stabilna
13.2 MB | 2017-08-15

Ilość pobrań: 177 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Meld