w
googluj

IntuiFace Composer 4.5.4.597


IntuiFace Composer to rozbudowane oprogramowanie służące do projektowania wysoce interaktywnych interfejsów, które można wykorzystywać m.in. jako prezentacje graficzne i multimedialne, materiały edukacyjne, aplikacje przeznaczone dla biznesu i handlu w Internecie czy nawet rozwiązania przydatne w hotelarstwie oraz gastronomi. Znajomość kodu nie jest wymagana podczas projektowania, wszystkie czynności realizujemy za pomocą metody WYSIWYG. Program zwraca szczególną uwagę na efektywną obsługę interfejsów przy użyciu ekranów dotykowych, kontrolerów Microsoft Kinect i Leap Motion (obsługa za pomocą gestów), a także czytników tagów (RFID/NFC i inne). Wspierane są ekrany dotykowe urządzeń mobilnych, notebooków, netbooków oraz komputerów All In One, dotykowe monitory i telewizory, jak również interaktywne stoły, tablice czy ściany kontrolowane za pomocą dotyku. Warto dodać, że IntuiFace Composer pozwala na przygotowanie interfejsów współpracujących z ekranami o dowolnej ilości punktów dotykowych. Oprogramowanie składa się z dwóch głównych komponentów, pomiędzy którymi można przełączać się swobodnie w trakcie pracy nad projektem. Moduł IntuiFace Composer służy do tworzenia interfejsów, z kolei moduł IntuiFace Player pozwala na „odtworzenie” danego interfejsu, czyli sprawdzenie jak funkcjonuje on w praktyce (od strony użytkownika). IntuiFace Composer działa w systemach Windows 7 i 8, a także w systemie Mac OS. IntuiFace Player ma podobnie uwarunkowania, ale jest dostępny również dla iPada. Poza tym producent proponuje aplikację IntuiFace IntuiPad, przeznaczoną dla urządzeń z systemami Android, iOS oraz dla urządzeń bazujących na architekturze WinRT (np. tablety z systemem Windows RT). Aplikacja służy do zdalnego kontrolowania interfejsów IntuiFace, dostępnych w sieci lokalnej lub w Internecie.

W narzędziu można wykorzystywać szablony interfejsów dostosowane do różnych celów, rozmaite gotowe obiekty (np. szereg widżetów), a także własne materiały. Do interfejsu wprowadzimy obrazy cyfrowe, dokumenty Microsoft Office oraz PDF, obrazy Deep Zoom, materiały audio i wideo, animacje Flash, grafikę 3D, witryny WWW, interaktywne mapy, przyciski oraz tekst. W skład struktury interfejsu może wchodzić wiele przestrzeni, w każdej z nich będziemy w stanie umieścić wybrane przez nas elementy, po czym dostosować podstawowe i zaawansowane właściwości takiej warstwy, jak również obiektów w niej zawartych (m.in. tytuł, tło, ustawienia kontenera, opcje widoku i ustawienia graficzne, pozycja i orientacja, zachowania i reagowanie na interakcje). Na obiektach można oczywiście przeprowadzać podstawowe operacje edycyjne - wycinanie, wklejanie, kopiowanie, duplikowanie, usuwanie, przemieszczanie czy skalowanie. W przestrzeni umieścimy sekwencję, czyli serię podstron, które będą wyświetlane wymiennie w tym samym obszarze (na zasadzie automatycznej lub po wykonaniu określonej akcji przez użytkownika).

Kontent wykreowanego interfejsu może być aktualizowany w czasie rzeczywistym. Aplikacja zapewnia komunikację pomiędzy interfejsem a usługami sieciowymi, bazami danych, arkuszami kalkulacyjnymi, a także danymi na dysku lokalnym. IntuiFace Composer pozwala na pracę ze zdalnym API – wspierane są biblioteki .NET Framework, język JavaScript i inne rozwiązania. W przygotowanym interfejsie można wyświetlać materiały wideo strumieniowane na żywo, a także aktualną zawartość kanałów informacyjnych i społecznościowych (np. kanały RSS, kanały Twittera i Flickra, pogoda). Poza tym do interfejsu wprowadzimy również funkcje odpowiedzialne za współdzielenie danych oraz wyświetlanie animowanych instrukcji.

IntuiFace Composer pozwala na zastosowanie automatyzacji, dostępnych jest ponad dwieście specyficznych zdarzeń oraz działań użytkownika, które mogą wywoływać około dwustu uruchamianych automatycznie reakcji. Poszczególne obiekty można ze sobą powiązać, po czym dla tak stworzonego zbioru przypisać odpowiednie reguły automatyzacyjne. Program oferuje również funkcje pozwalające na dodatkowe działania użytkownika naszego interfejsu – np. tworzenie notatek, rysowanie i malowanie, podświetlanie wybranych opcji.

Projekty można publikować w chmurach Box, DropBox oraz Amazon S3. W panelu IntuiFace Managment Console będziemy w stanie zarządzać projektami przesłanymi do chmury i ustawieniami ich współdzielenia, a także zdalnie uruchamiać i kontrolować nasze interfejsy w wielu instancjach IntuiFace Playera, które działają na komputerach oraz urządzeniach dostępnych w sieci lokalnej lub w Internecie (o ile użytkownik przyzna nam odpowiedni poziom uprawnień dla tego typu akcji). Panel zarządzania działa z poziomu przeglądarki internetowej (jako webaplikacja) i nie wymaga instalacji oprogramowania IntuiFace.

Interfejs graficzny programu jest nowoczesny i przyjemny dla oka. Aplikacja cechuje się wysoką intuicyjnością obsługi, jednak mnogość funkcji sprawia, że opanowanie zasad działania IntuiFace Composer zajmie trochę czasu, niezależnie od poziomu zaawansowania użytkownika. W witrynie producenta udostępniono dokumentację oraz niezbędne instrukcje i samouczki.

Aplikacja IntuiFace IntuiPad dostępna jest również dla systemu Android.

Ograniczenia!
Wersja Free/Demo aplikacji nie oferuje niektórych funkcji dostępnych w wersjach komercyjnych, dodaje znak wodny producenta do projektów, działa tylko przy aktywnym połączeniu z Internetem, a poza tym interfejsy w niej stworzone mogą być otwierane, edytowane i zapisywane na innym komputerze tylko w wersji darmowej IntuiFace Composer. Różnice w funkcjonalności wszystkich wersji opisano w witrynie producenta. Za pomocą witryny zakupimy licencję na interesującą nas edycję programu.

Wymagania!
IntuiFace Composer wymaga połączenia z Internetem oraz założenia konta w witrynie producenta (np. z poziomu aplikacji).
Minimalne wymagania sprzętowe: procesor Intel Core 2 Duo 2.4 GHz lub odpowiadający mu pod względem wydajności procesor AMD, 4 GB pamięci RAM, karta graficzna z 1 GB pamięci RAM (może być to pamięć wirtualna).

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
IntuiFace ComposerIntuiFace Composer 4.5.4.597
Wersja stabilna
101.55 MB | 2014-07-08

Ilość pobrań: 165 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
IntuiFace Composer