w
googluj

XML Viewer Plus 1.03


XML Viewer Plus (XMLVP) to program do wyświetlania i edycji kodu w tytułowym formacie XML. Charakteryzuje się bardzo prostą obsługą oraz przyjaznym interfejsem, którego kolorystykę można zmieniać w ustawieniach pomiędzy dwiema propozycjami. Do głównych funkcji należy wbudowana opcja kolorowania składni, autoformatowania kodu, walidator, wyszukiwarka oraz możliwość wydruku stworzonych dokumentów, bądź wyświetlenia ich w przeglądarce.

Obsługa aplikacji nie powinna nikomu przysporzyć większego problemu. Program działa bowiem w głównej mierze jak notatnik, który został rozbudowany pod kątem obsługi plików XML. Wystarczy po uruchomieniu przystąpić do pisania kodu nowego pliku lub otworzyć już istniejący dokument i zająć się jego edycją. Opisywany program, wbrew pozorom, polecony może być w głównej mierze już nieco bardziej zaawansowanym programistom i administratorom baz danych, bowiem prawdopodobnie im przyda się prędzej narzędzie, które w zasadzie jest czystym notatnikiem, który dodatkowo koloruje składnię kodu. Początkujący będą woleli wybrać nieco bardziej zaawansowane programy, które dodatkowo podpowiadają prawidłową konstrukcję kodu czy zaznaczają na bieżąco popełnione błędy.

Nie znaczy to oczywiście, iż w rękach amatora program jest bezużyteczny. Wręcz przeciwnie; jest to na tyle prosta, ale jednocześnie dopracowana propozycja edytora, iż z powodzeniem można z niej skorzystać, by spróbować swoich sił z edycją „surowych” plików XML bez zbędnych, w tym przypadku, dodatków wspomagających programistę.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
XML Viewer PlusXML Viewer Plus 1.03
Wersja stabilna
0.93 MB | 2015-02-14

Ilość pobrań: 1410 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
XML Viewer Plus